Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi van most a telekommal? Meg...

Mi van most a telekommal? Meg az orangeval is?

Figyelt kérdés
Reggel körül jelentették (falun élek), hogy 3 héten át nem lesz reggelente fél 9től kb 10-15percig áram, és délutánonként sem. Ezután el is ment pár percig majd visszajött és ugyebár a router is újraindult. Mikor bekapvsoltam a netet nem ment, tehát elkezdtem újraindítani a routert is, a telefont stb. De nem javult meg tehát most is mobil neten vagyok. Kiírja, hogy csatlakoztatva, de nincs internet. Azótától nem nyúltam hozzá, de nem javult. A szolgáltató oldalán nem találtam semmit, hogy bármi lenne. Most 1 órája kb pedig csak EDGE mobilnetem volt és elkezdett ugrálni a signál is, most is 0 csíkon van, és a 4G meg a 4G+ között ugrál a mobilnet éy nagyon lassú. Eddig a szolgáltatónál Pozsonyt írt mivel Felvidéken lakok, de most Budapestet írja és nagyon lassú.. Ha pedig hívok akkor azonnal ledob a mobilinternetről és full csíkon van a signál. Nem nagyon értem ezt az egészet xd.

2023. aug. 21. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Áramszünet után fél óra után már érdemes próbálkozni, mert a szolgáltatónál ilyenkor derülnek ki hogy döglött az aksi a szekrényben, azoknak is újra kell bootolni.

Nálad a modemet (HGW) indítsd újra aztán 5 perc után a saját routeredet is (ha van). Telefont, pc-t felesleges.

Ha ekkorra se jön vissza a net akkor jelentsd be hibára. Valószínű adnak 3 nap ingyen mobilnetet is.

Nálam így javították ki távolról, csak bekapcsolva kell hagyni a modemet, routert.

2023. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A szolgáltató eszközének a másik oldalon is újra kell indulnia és az sokkal lassabban történik meg, vagy ha az nem sikerül csak akkor fog kiderülni, ha hibabejelentést tesz valaki.
2023. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor felhívom a szolgáltatót. Csak furcsának tartom, hogy most pont mind a 2 szolgáltatónál nem megy valami. A routert újraindítottam, gyárit is csináltam rajta, de semmi, úgyhogy gondolom náluk lesz a hiba.
2023. aug. 21. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:

"furcsának tartom, hogy most pont mind a 2 szolgáltatónál nem megy valami"

Se az áramszünet, se a viharok nem válogatnak szolgáltatók közt.

2023. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, én ilyet még nem láttam. Jelenleg még mindig azt írja, hogy csatlakoztatva, nincs internet. De a messengeren tudok írni és meg is kapják azt, ill. én is látom, amit nekem küldenek. De a játék, youtube stb nem megy. Ez hogy van? Xdd
2023. aug. 21. 17:15
 6/7 anonim ***** válasza:

5/

Telefon hiába van wifire csatlakozva, ha nem éri el róla a netet akkor mobilnetet fog használni, de ezt nem jelzi ki.

2023. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah azótától csináltam egy factoryt is és megy a net. Szerencsére az már működik normálisan, viszont a mobilnet és a signál még mindig érdekes, de működik még.
2023. szept. 2. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!