Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másnak is folyamatosan feldobj...

Másnak is folyamatosan feldobja ezt a spamot a Youtube? Hogyan tudnék megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés
Évek óta gyakorlatilag csak zenehallgatásra használom a Youtube-ot. A mai nap elég kellemetlen "meglepetésben" volt részem: amikor belépek, kijön egy ilyen spam, hogy "A hirdetésblokkolók használata nem engedélyezett a Youtube-on". Oké, ott van a kis X a sarokban, be tudtam zárni, de minden második videó előtt feldobja. Így egyelőre muszáj leszek átállni a több órás összeállításokra, de jó lenne ha el tudnám ezt tüntetni végleg. Másnak is feldobja? Ti hogy szabadultatok meg tőle végérvényesen?

2023. nov. 9. 14:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

"A legelső alkalommal, mikor megnyitod adott gépen, adott böngészőn a Youtube-ot, feldobja a felugrót a ToS-ről, A Privacy Policy-ról, és a cookie-ról."


Hát, én megnyitottam privátban a Youtube-ot, elindítottam a videót, semmit nem dobott fel. Persze meglehet hogy a reklámblokkoló blokkolja, de ez elég faramuci helyzet. Ha nem használsz blokkolót, elfogadod a TOS-t, de reklámokat látsz így nem szeged meg. Én viszont reklámblokkolót használva nem fogadom el a TOS-t, mert nincs lehetőségem elfogadni. És ha blokkolom utána a reklámot, akkor nem szegtem meg semmilyen szabályt. Ezek szerint a TOS elfogadását a Youtube maga sem veszi komolyan, hisz ha így tenne, akkor nem elfogadott TOS esetén tiltaná a videolejátszást.

2023. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Alex Fly ***** válasza:
75%
Ha nem fogadod el a ToS-t, akkor ezzel lemondasz az oldal használatának jogáról -reklámokkal vagy anélkül...
2023. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Jha, csak ez nem így működik. Ha szoftvert telepítek és nem fogadom el a ToS-t, nem települ fel. Ha egy webhelyen nem fogadom el a ToS-t, akkor meg elirányít róla (amit néztem tos-modulokat, mind egy forward urlé-re irányít decline esetén). Olyan nincs hogy nem fogadom el, erre a weboldal azt mondja hogy léccilécci akkor ne használd az oldalunkat, DE EGYÉBKÉNT TESSÉK ITT VAN
2023. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem rendeltetésszerűen használod az oldalt, mert szkriptekkel manipulálod a tartalom megjelenítést, akkor nem tud lefutni a jogszerűséget megalapozó része sem az oldalnak. Ez nem az oldal hibája, nem ők nem veszik komolyan, hanem te lehetetleníted el a szabályszerű működést (majd rájuk kened, hogy nem veszik elég komolyan dolgot).

Az ilyen kijátszások miatt fognak drasztikusabb lépéseket megtenni, és a vége lassan az lesz, hogy fiók nélkül le lesz tiltva a megtekintés, majd lassan prémium nélkül (amit ugye bankkártyás tranzakcióhoz kötnek, nem tudod meghamisítani), vagy nem lehet videót nézni, vagy csak néhány darab vagy napi X perc ingyen trialt kapsz.

2023. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
32%
Jha, a végén az jön ki hogy miattunk van 5db átugorhatatlan reklám a videók elején. Ez sajnos ördögi kör. Ha normális módon csinálnák, elviselhetőbbek lennének a reklámok, akkor sokkal kevesebben használnak reklámblokkolókat. Ma már addig jutott ez az őrület, hogy megnyitsz egy híroldalt, és a reklámblokkok közül kell kimazsoláznod a tartalmi szövegrészeket. Közben pedig felugrik egy cookie consent, egy AI chatbot, egy kisablak hogy adjam meg hol vagyok, és szeretnék-e push értestéseket kapni, valahol pedig automatikusan elindult még egy videó is, aminek hangja van, csak még nem találtam meg hol a képe. Reklámblokkoló nélkül mára használhatatlan lett az internet.
2023. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%

#21:


Az, hogy neked még az oldal első betöltésekor megjelenő legelső felugró is tiltva van, nem az oldal hibája. Itt jön be az említett, "aszabályok nem ismerete nem mentesít azok betartása alól" elv.

A felugró ablakon is rá tudsz nyomni, hogy "Reject all". De azzal csak az "additional" sütiket utasítod el.


Akármilyen elutasításra nyomsz, akármilyen módon blockolod az felhívás megjelenítését, a ToS-t a továbbra is az oldalon tartózkodással és használattal, a ráutaló magatartással fogadod el.

2023. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#25 Hagyd, sajnos itt olyanok vannak többségben úgy tűnik, akiknek ez a kapzsi erőszakos pénzéhes nyomulás teljesen oké, sőt. Gondolom nekik is pénz van a reklámozásból, azért védik ennyire a semmiházi tolvajokat.

Ott ment el az egész, hogy az eredeti tulajdonosok eladták ennek a mocsok googlenek a Youtube-ot. Azután kezdődött a lejtmenet. Én csak abban bízok hogy vagy az EU bünteti őket rommá a kémprogram miatt, vagy kitermelődik valami normális konkurens ahol lehet normálisan videókat nézni és megosztani, meg persze zenéket hallgatni, mint a régi szép időkben.

2023. nov. 11. 00:11
 28/31 anonim ***** válasza:
60%

Ha indítanak vagy felkapnak egy konkurens oldalt, és elkezd oda özönleni több százezer vagy millió felhasználó, ugyanebbe a helyzetbe fog csúszni az egész. A platform nem a semmiből van, a szervereket és a rajtuk átmenő terhelést valaminek fel kell dolgoznia, ami nem olcsó.

Ekkor jönnek be a reklámok - hiszen te fizetni nem vagy hajlandó semmiért, legyen minden ingyen -, és amiért átmentél egy reklámmentes ingyenes helyre amit az üzemeltetője nem tud máshogy fenntartani, kénytelen lesz a felületét kiadni és reklámot megjeleníteni. Ezt hívod megrögzötten "tolvajnak", hogy a fenntartási költségeket valamiből fedezni próbálják.

2023. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%

"mit az üzemeltetője nem tud máshogy fenntartani"


Na itt van hatalmas tévedés a fejekben. Emberek, az Alphabet-ről (más nevén Google) beszéltek! Az internet reklámjainak 88%-a (AdSense) az ő kezükben van. Nem csak Youtube, nem csak Google termék, minden weboldal ami létezik, ott 10 hirdetésből 9 az övéké. A keresőszolgáltatásukat, amin az első találatok mind hirdetések, a teljes világ használja, Kínát leszámítva. A levelezőszolgáltatásukat, felhőszolgáltatásukat, telefonos operációs rendszerüket, sorolhatnám, amit emberek milliárdjai használnak, és tejelnek. Ezek után ne mondja már nekem senki pókerarccal hogy szegényeknek kell a pénz mert nem futja a szerverekre. Tudjátok mi kerül k.va sokba? A live stream. Twitch-en mennyi néző is van? Emellett VOD-al? És mennyi reklám van? Köszönöm...

2023. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Te beszélsz az Alphabetről. Én arról beszéltem, hogy ha most mindenki a Youtube halálát várja, és elmegy egy új oldalra, azt is valamiből fenn kell majd tartani. És mivel nem vagy hajlandó fizetni érte, ugyanúgy az összes többi oldal is arra lesz kényszerülve, hogy reklámot kezd el megjeleníteni. Ha pedig letiltod a reklámot, kénytelen lesz olyan megoldás után nyúlni, mint az előfizetés és annak kényszerítése.
2023. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!