Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internet szolgáltatóm a...

Az internet szolgáltatóm a kérésemre kiadhat-e nekem naplókat és időbélyegzőket?

Figyelt kérdés
dec. 6. 23:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Nem mindig egy SQL lekérdezés (és nem is kettő), de mindegy, ezt felesleges itt ragozni."

De, kb. ennyi. Dolgoztam Internet-szolgáltatónál, tudom, generáltam mind hatóságnak, mind előfizetőnek (utóbbi esetben az őt érintő) naplókimenetet.


"Amire én hoztam a példát, az a GDPR kérdése, amikor egy magánszemély kér tőled valami elképesztő barom adatfolyamot, vagy törlést."

Vs.

"És kb. ennyi (az esetek nagy részében magyar szolgáltatók esetében), ezeket nem nehéz prezentálni."

A kérdező Internet-szolgáltatót említett, ott kb. annyit kell prezentálni - a személyes adatain kívül - hogy mikor, milyen azonosítójú eszközről, milyen egyedi (publikus) IP-címet kapott, azt meddig használta - ez nem sok adat.

dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Dolgoztam Internet-szolgáltatónál, tudom, generáltam mind hatóságnak, mind előfizetőnek"


NAT logokat SQL-be toltátok és összerendeltétek az DHCP/PPoE logokkal? Szép. Nem kérdezem melyik rendszer, mert úgysem kapok választ :-)


"A kérdező Internet-szolgáltatót említett"


Nagyon jóhiszemű vagy :-) Sokaknak a Google vagy a Meta is egy internet szolgáltató.. Ez (illetve semmi konkrétum) nem derül ki, és a kérdező sem hajlandó minket felvilágosítani, hogy akkor konkrétan mire is kíváncsi, pedig ezek szerint vagyunk ISP közelben egy páran, akik tudnánk válaszolni a kérdésére...

dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"NAT logokat SQL-be toltátok és összerendeltétek az DHCP/PPoE logokkal?"

PPPoE + Radius - SQL-be naplózott, így benne volt minden: mikor, milyen felhasználó, milyen publikus IP-címet kapott, mikor bontotta a kapcsolatot, mennyit forgalmazott.


"Nagyon jóhiszemű vagy :-) Sokaknak a Google vagy a Meta is egy internet szolgáltató.. "

Ne dehonesztáld a kérdezőt!

dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Vagy X időben Y IP címről Z IP-re melyik előfizető csatlakozott.

...

Esetleg X időben Y URL-t melyik IP-ről látogatták meg."



Na ha ezt kinyomtatva elküldik neki pár hét torrent logjával akkor teherautóval viszik ki a papírhalmokat neki...😀😃😄


Egyáltalán logol ilyesmit a szolgáltató? Mire az neki? Legfeljebb az összedített napi/órás forgalmat MB-ban.

dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán logol ilyesmit a szolgáltató?"

Az Internet-szolgáltató nem.

A személyes adatokon, címen kívül, a kihelyezett végponti berendezés MAC-címe, a felcsatlakozás kezdő és záró időpontja, felhasználóneve, a kapott publikus IP-cím, esetleg a forgalmazott adatmennyiség.

dec. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Esetleg X időben Y URL-t melyik IP-ről látogatták meg"


Ilyet nem naplóz ISP. Vállalati hálózatokban előfordul, de az tök más.


"Na ha ezt kinyomtatva elküldik neki pár hét torrent logjával akkor teherautóval viszik ki a papírhalmokat neki.."


Nem naplóz minden csomagot, ha egy session-ben letöltesz 3TB-ot, az egy sor.


"Legfeljebb az összedített napi/órás forgalmat MB-ban."


Ezt szokták, de az NMHH felé inkább sebesség mérési adatokat kell szolgáltatni, aminek "pariban" kell lenni az ÁSZF-ben vállalt értékekkel (ezét 0Mbit általában :-) )

dec. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Nem naplóz minden csomagot, ha egy session-ben letöltesz 3TB-ot, az egy sor."


Torrenten nincs olyan session mint http vagy ftp. ~100kB egy csomag amik mind mind különféle ip-k felé mennek szerte a világba. Vagy jönnek.

3TB letöltés az 3T/0,1M x feltöltési arány az hány sor? :)

Nyilván még naplózni is képtelenség lenne. Ok nincs naplózva.

dec. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!