Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Panelházban szakadozó internet...

Brokenbone kérdése:

Panelházban szakadozó internetre megoldás?

Figyelt kérdés

Óbudai panelban lakom, és már a második internetszolgáltatónál tartunk de nagyon rossz az internetszolgáltatás. Először Digi volt, kb. egy évig utána felbontottam és jött a Vodafone.

Kábellal használjuk a számítógépeket és laptopokat és így is folyamatosan szakadozik, 5 percenként ledob és sokszor a telefonok wi-fi csatlakozása is ócska, ugyanúgy szakadozik.

Ha stabil netet akarok pl. itthoni munkához akkor usb kábellal osztom meg telefonról a Telekom mobilinternetet.

Amikor a Vodafone szakija volt itt beszerelni akkor említett olyasmit, hogy Telekomos kábelek vannak beépítve a házba alapból amik rosszak, így sajnos mindig is problémás lesz egy lakásból nem lehet gyökeresen megoldani.


Esetleg tudtok ajánlani valami megoldást, vagy akár alternatívát?



dec. 14. 20:25
1 2
 11/14 Dongaben ***** válasza:

Kedves "tegnap 16:39" Válaszadó,

A "Bridge" mód csak több router, és WiFi probléma esetében hasznos. Sima kábeles csatlakozás esetében, ahogy a kérdésben van, nincs értelme.

Kedves kérdező,

A problémádon tényleg CSAK a szolgáltató tud segíteni. ( Saját tapasztalat.)

Nálam anno elég volt egy modem csere. Kaptam egy újabb, jobb minőségűt, de ezért rendszeresen reklamálni kellett. ( T-Kom, amúgy.) De, gondolom, hogy minden szolgáltató a leggagyibb cuccokat adja ki először.

dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az összes szolgáltatói eszköz gagyi vacak, ezért kell a bridge mód és egy saját, normális router, hogy a szolgáltató eszköze csak modemként üzemeljen.
dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dongaben ***** válasza:
100%

Kedves "ma 17:40" Válaszadó,

Ha a szolgáltató modeme szar, akkor mindegy, mit kötsz utána, az nem javít rajta.

Nekem mindegy, de a kérdezőt ez félrevezetheti.

Szerintem: Rugdosd csak tovább őket!

dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, a bridge dologgal nekem is annyi a bajom, hogy a vezetékes kapcsolat is ugyan olyan problémás sőt.


Inkább ráállok komolyabban a Vodafone-ra aztán ha nem hoz eredményt, akkor otthagyom őket.

dec. 20. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!