Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Uloz.to Disk arra szolgál,...

Az Uloz.to Disk arra szolgál, hogy se CD-t, se DVD-t, se külső merevlemezt ne kelljen venni?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy cseh honlap. Ezen a honlapon csak azokat a fájlokat lehet megtekinteni, és letölteni, amiket mi töltünk fel a honlapra. Ez annyit jelent, hogy a honlap most már csak a biztonsági mentést oldja meg.

Valaki fog-e még venni CD-t, DVD-t vagy külső merevlemezt?



dec. 19. 13:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy felhőszolgáltaltó, nem értem a kérdést. CD-t és DVD-t már egy évtizede nem vesz senki. Merevlemezt vesznek.
dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Biztonsági mentést több példányban több technológiára kell csinálni. A felhő egy példány, egy technológia. A merevlemez mégegy. Az optikai lemez egy harmadik. De aki igazán archiválni akar mágnesszalagokra is ment és azokat valahol messzebb tárolja. Csak a felhő önmagában nem elégséges, lásd: Google Drive incidens. Egy példánynak jó, de csak arra építeni nem lehet.
dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

"Valaki fog-e még venni CD-t, DVD-t vagy külső merevlemezt?"

Hosszú távú adatmentésre CD-t vagy DVD-t kevésbé - ár/tárterület arányban nem annyira éri már meg - merevlemezt (akár külsőt, akár belsőt mobilrackbe szerelve) igen.


Kizárólag felhőtárhelyet - bármelyiket - használni biztonsági mentésre nem ajánlatos.

Egyrészt nem tudhatod meddig él a szolgáltatás (pláne ez a "kalóztárhelyként" elhíresült oldal), bármikor beüthet technikai malőr (lásd: Google Drive adatvesztés, OVHCloud tűzesete), bármikor rálelhetnek a felhasználási szabályzatba (például szerzői jog által védett tartalmak illegális másolatai), közösségi irányelvekbe ("gyűlöletbeszéd") ütköző tartalmakra és törölhetik azokat.

Másrészt mivel ez a tárhely nincs auditálva, nem nyílt forrású a kliensük, nem használnak végponttól-végpontig történő titkosítást, ígymegeshet, hogy bármikor belenézhetnek a feltöltött tartalmaidba (ez ellen lehet védekezni titkosítással lehet, például röptében titkosító megoldásokkal - Cryptomator, rClone - fájltitkosítással - AesCrypt, GnuPG - titkosítást kezelő archiválószoftverekkel - 7Zip, Peazip).


A biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) szerint minimum három példányban kell tárolni a fontos adatokat, amiből minimum kettő az adatmentés helyéhez közel van tárolva (például külső merevlemezeken), minimum egy meg távolabb (más helyiségben, épületben, és csak az adatmentés idejére viszed oda/csatolod fel).

dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Válasz a 3-asnak: eddig még erre a honlapra semmit sem töltöttem fel. A Deezer-ről nem lehet letölteni. A Deezer ingyenes verziója már Magyarországról nem érhető el. Nekem előnyt jelentett, hogy az Uloz.to-ról regisztráció nélkül külföldi előadók albumait le tudtam tölteni. Most már ilyen nincs. A honlapra feltölteni már csak biztonsági okok miatt lehet.
dec. 19. 15:09
 5/30 anonim ***** válasza:

#4: Kevered a szezont a fazonnal, a Gizikét a gőzekével.

A Deezer egy online legális streaming szolgáltató (kis hazánkban nem is érhető el). Onnan ingyenesen (trükkösen) letölteni esetleg csak 3. féltől származó szoftverekkel (streamrip, Freyr, dzr,...) tudsz.


A Uloz.to-n a "külföldi előadók albumai" illegálisan, az előadók beleegyezése nélkül voltak fenn. Ezért nevezik "kalózoldalnak" ( [link] ).

2023 december elsejétől ezt a lehetőséget megszüntették (feltételezhetően az EU "Digital Services Act" törvénye miatt), innentől fogva a felhőtárhelyre feltöltött állományok nem publikusak kívülállók számára.

dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Tehát december 1-je óta a honlap csak arra jó, hogy se CD-t, se DVD-t, se külső merevlemezt ne kelljen venni. Azt oldja meg, hogy a féltett file-jainkat feltöltsük.
dec. 19. 16:10
 7/30 anonim ***** válasza:

"Tehát december 1-je óta a honlap csak arra jó, hogy se CD-t, se DVD-t, se külső merevlemezt ne kelljen venni. Azt oldja meg, hogy a féltett file-jainkat feltöltsük."

Egyértelműen: NEM.

A féltett fájlokat - mint már írtam - a több példányos - lehetőleg lokális, fizikai - mentés védi meg.

dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"arra jó, hogy se CD-t, se DVD-t, se külső merevlemezt ne kelljen venni"


Igen, majd biztos egy noname oldalban bízok hogy az oda feltöltött fájlok innen kezdve mindig elérhetőek lesznek, a világ végéig. TÉVES de nagyon. A fontos fájlokat minimum 3 helyen tároljuk. De annyi szent hogy a nem fontosakat sem bíznám csak erre az egy uloz.to nevű (???) oldalra.

dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Akkor a sok filmeket letörölték?


50 GB ingyenes tárhelyet létrehozok (ha jól emlékszek régen korlátlan volt a tárhely) és feltöltök akár képeket alapból privátak lesznek?

Hogy működik ez az egész?


Régen sok filmek fent voltak akár régi Rémálom az elm utcában régi szinkronnal.


Van ez a Terabox 1 TB ingyenes tárhely, de azt olvastam hogy csak 1 hétig lesz, meg volt aki be regisztrált kapott 10 GB tárhelyet. Nem nagyon értem most akkor mi az igazság róla?

Degoo-ról meg azt halottam sok képeket törölt és csak fizetés után lehetett le menteni, ez igazság lehet?


Hosszú ideje már Xiaomi Cloud-t meg Google Drive és Fótot használok eddig meg vagyok elégedve velük, de azért jobb lenne még több felhőt is használni, persze vannak mentéseim 2 db külső HDD belső 1 db SSD.

dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Akkor a sok filmeket letörölték?"

"Az Uloz.to szerver megszüntette a fájlok keresésének és nyilvános megosztásának, illetve a rájuk mutató hivatkozások küldésének lehetőségét. Azoknak a felhasználóknak is be kell jelentkezniük, akik fájljaikat szeretnék feltölteni az adattárba, és csak az adataikhoz férhetnek hozzá."

[link]


"Van ez a Terabox 1 TB ingyenes tárhely"

Semmi sincs ingyen. Valaki, valahol, valahogy - akár reklámok megtekintésével, akár az adataival, de - fizet.

Az alábbi cikkben:

[link]

írják a hátulütőit (az hogy zárt forráskódú kliensei vannak, meg hogy nem biztosít végponttól-végpontig tartó titkosítást alapból, illetve hogy távoli, Japán cégről van szó - elvileg - az csak hab a tortán).


"Degoo-ról meg azt halottam sok képeket törölt és csak fizetés után lehetett le menteni, ez igazság lehet?"

A Redditen ezt írják róla:

[link]

egy felhőszolgáltatásokat összehasonlító oldalon sincsenek róla jó véleménnyel:

[link]

ezért (is) kell lokálisan, több példányban menteni.

dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!