Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tölt le gyorsabban...

Miért nem tölt le gyorsabban az internet?

Figyelt kérdés
Telekomos netem van a lehető legerősebb csomag (2000mb) és steamen jobb esetbe 50mb/seccel tölt le ettől sose megy fentebb, torrenten se jön sokkal gyorsabban a cucc.

jan. 14. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

A steam az nem megabit, hanem megabájtban számol, vagyis máris 400 megabitnél vagy azzal. Annyinál többel nem is fog tölteni a steam, ennyit bírnak a szervereik. Ez a telekomos net is egy nagy átb....s - hiába préselnek át 2 gigát neked, még ha a géped és a hálózati kártyád tudja is, nem nagyon van szerver, ami ennyivel adna.

Ezt arra találták ki, hogy akkor se legyen lassú, ha 10 eszköz tölt egyszerre a lakásban. De ez el is volt mondva a reklámban, illetve le is írják. Illetve mennyi a garantált sebesség? Annál nem lehet lassabb a telekom és teközted.

jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Ezt arra találták ki, hogy akkor se legyen lassú, ha 10 eszköz tölt egyszerre a lakásban"


Ehhez képest nálunk ha párom játszik, én már nem tudok normálisan netezni, folyton szakadozik. Pedig mi pontosan a fenti indokból választottuk a legnagyobb netet.

jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó, az külön témakör, hogy a Telekom mint szolgáltató egy hulladék...

Ezért fogalmaztam úgy, hogy "arra találták ki", és nem hogy "annak használható" :D

jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A torrent meg végképp nem fogja kihasználni, mert az annyival tölt amennyivel a többi felhasználó feltölt. És bár valóban egyre több a hatalmas letöltési sebesség, a feltöltés általában elmarad. Nálunk például a Telekom 1000/30-as csomagot akart adni... Hát azért ez kicsit gáz. De sok helyen eleve csak ADSL van, ahol örülj ha 10 Mbitet elérsz. Meg nagyon sokan a wifit erőltetik, pedig az nem erre való, aztán csodálkoznak hogy lassú. Nekem 1000/300-as Digim van, az esetek 80%-ában ki is mérem 950 felett le és 300 felett fel, de a legritkább esetben megy felfelé 100 feletti sebességgel a torrent. Tehát a legtöbben a fent leírtak valamelyike miatt erősen korlátozott sávszélességet kap, ha fel is azzal tölt hiába vársz gyors letöltést.
jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2 "Ehhez képest nálunk ha párom játszik, én már nem tudok normálisan netezni, folyton szakadozik"

Ott esélyes, hogy más lesz a hiba, és nem a sávszélesség. Vagy esetleg... nem fogyasztja el véletlenül párod a teljes sávszélességet olyankor? Akár feltöltési irányba... Ugyanis TCP protokollnál sima oldalletöltéshez is kell feltöltési sávszélesség.

jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Steam esetében ennyit engednek szerver oldalról.


Torrent az elég összetett dolog. Rengeteg a korlátozó. Tehát ilyen szeleteket töltesz le egyénektől, és azt illeszti össze utána. Ez eléggé erőforrásigényes, de sokkal inkább szimplán csak szar. 50 MB/s az kb a maximum. Én soha nem voltam képes 80 fölé menni.


Ileetve ne felejtsd, hogy 8 a váltószám bit és bájt között. Tehát 2000 mbps az 240 MB/s. Lényegében nem lesz szerver, amiről ennyivel le tudsz tölteni... esetleg ha van egy saját szervered ilyen feltöltési sebességgel, akkor azok között küldheted ennyivel az adatokat.

A kihasználásához 2.5 gbps vagy 10 gbps LAN-ra van szükség. Előbbi már sok alaplapon megtalálható, de routerek és végponti egységek gigabitnél megállnak. Nem tudom, hogy a telekomos eszköznek van-e 2.5 gbps portja. Ezt nézd meg. De persze nem ez a korlát, hanem inkább azok, akiktől letöltesz.


Tehát az is egy fő szempont, hogy a telekom se erre szánja ezt a csomagot, hanem inkább arra, hogy 2 vagy több gép/eszköz tudjon helyi korlátok nélkül internetezni.

jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Telekomos routeren van 2,5Gbps port. De egy ilyen switch 10x annyiba kerül mint a gigabites... Aztán ha az alaplapod nem tudja abba is hálókártya kell, az meg 5x annyi mint a gigabites. Ennyit nem ér szerintem.
jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4: "A torrent meg végképp nem fogja kihasználni, mert az annyival tölt amennyivel a többi felhasználó feltölt."


Pontosan ezért fogja kihasználni. Mert ha 500 ember tölt fel 100Kb/s -el az már 50000Kb/s

jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 CspCsj ***** válasza:

Legelőször egy sebességteszt mit ír?

Pl.: [link]

A tesztek rendszerint Mbit/s mértékegységet használnak: 1 MBájt/s = 8 Mbit/s

Vagyis: 50 MBájt/s = 400 Mbit/s


Egyébként a kérdésből nem derült ki egyértelműen, hogy a lakáson belül hogyan csatlakozol a Telekom router-hez:

- kábellel (amit a szerelők adtak, esetleg a szekrény alján találtál egy régit, amire UTP Cat5 van ráírva?)

- vagy vezeték nélkül (wifin) kapcsolódsz. (ez esetben az 50-70 MBájt/s az elég jó)

jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Wifi 6 képes Telekomos eszközön van 2,5Gbit-es port, ha jól emlékszem. 1000Mbit/s netnél nálunk 980-al jön kábelen, wifin 950Mbit/s-t mértem pár méterre a routertől, a feltöltés kb 200Mbit/s. A torrent is gyorsan jön le.
jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!