Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogyha például...

Miért van az, hogyha például a telefonomon keresek valamilyen terméket/szolgáltatást,akkor a háztartás többi tagjának is feldobja hirdetésként?

Figyelt kérdés
Tehát gondolom, hogy köze van ahhoz,hogy ugyanazon a WiFi-hálózaton vannak az eszközök, de mégis hogyan működik? Tudom-e valahol szabályozni/kikapcsolni. Minek van hozzá köze? Google,Meta? Gyanítom, hogy nem a router beállításánál kell keresnem. Köszönöm előre is a válaszokat!

jan. 28. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a Wi-Fi hálózatnak ehhez. Valószínűleg be vagy lépve azokon a telefonokon is. Nézd meg pl. itt:

[link]

jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Saját account-tal rendelkező eszközök. Mégcsak soha be sem jelentkeztünk egymás eszközén a saját fiókunkba. Ha más keres valamit,akkor ugyanúgy nekem is feldobja hirdetésben az ő keresésüket. Csak példa: apám nézegetett a lányaimnak rajzkészletet karácsonyra, utána pl a Facebook alkalmazásban nekem is a képembe tolta azokat a hirdetéseket. Vagy a minap épp a feleségem mondta,hogy reggel pont azokat nézegettem,s most az ő telefonja is azokat mutatja.

Egyébként általában 4-6 eszköz kapcsolódik egy időben a WiFi-re (Telefon,laptop,TV),azért is gondoltam,hogy annak lehet köze hozzá.

Nem google-s keresési előzmények,hanem a felugró hirdetések.

jan. 28. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsőre is értettem, hogy hirdetések :)

Megnézted a linket? Ha nincs rajta más eszköze, talán korábban volt, vagy csak véletlen. Próbáld ki, hogy pl. lefolyótisztítót keresel, vagy ilyesmit, amit nem szoktak túl gyakran.

jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talan mert ismerősök vagytok a Facebookon.
jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem a linket,viszont azt hiszem,hogy rátaláltam a tudásra. Amely nem más szerintem,mint a Google-fiók "Hirdetésközpont"-ja,amely helyadatok alapján is dolgozik. Nem mellesleg a Facebook-on is van hirdetés beállítás, ahol az eleinte gyanított Meta is fontos szerepet játszik abban,hogy más alkalmazásokban jelen van. Kikapcsolgatom őket,aztán kíváncsi leszek az elkövetkezendő pár hétben.
jan. 29. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy közel vagytok, még nem kellene ugyanolyan hirdetéseket feldobálnia, a helyadatokat szerintem nem ezért nézi. Pl. Győrben nem fog Keszthelyi céget reklámozni. A buszon sem mutatja az utastársakat érdeklő hirdetéseket.
jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!