Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan jöttek rá Redditen,...

Honnan jöttek rá Redditen, hogy ki vagyok?

Figyelt kérdés
A sztori úgy kezdődött, hogy volt egy tartalomgyártó, akinek néztem a videóit és egyszer össze is futottam vele személyesen, kb. 1 órát beszélgettünk. Nekem akkor már volt a Redditen egy subom róla, de én nem azért hoztam azt létre, hogy fikázzam, csak szerettem a tartalmairól beszélgetni. Ők a videóikban is kifejtették, hogy a Reddit (az egész... :D) egy legalja közösség, mindenki idióta ott. Aztán egyszer csak kaptam egy hozzászólást a Redditen, hogy "lassan mindenki meglesz innen" és a nevem a végén. Töröltem azt a fiókomat rögtön. A tartalomgyártó közben folyamatosan töröltette amúgy a subját, azt sem tudom, hogy hogyan tudta megtenni amúgy ennyiszer. Na és a sztori vége az lett, hogy törölt az ismerősei közöl Facebookon és azóta többször megosztott olyan bejegyzéseket (nyilvánosra állítva) ahol arra célozgat, hogy én mekkora gerinctelen ember vagyok és a tartalmai alatt hozzászólásban is folyamatosan irkál rólam. Szóval a mellékes kérdésem, hogyha ennyire gerinctelen alak vagyok azért, mert szerettem a videóiról beszélni (nem trágár stílusban vagy hasonlók) miért irkál még mindig rólam? Lassan 1 éves dologról beszélünk, kicsit bicskanyitogató számomra. Amúgy meg sem lepődnék, ha itt is megjelenne, annyira rám van kattanva. A fő kérdés pedig, hogy hogyan jöttek rá Redditen arra, hogy ki vagyok? Nem sok személyes dolgot tudtak rólam, és a Redditen se írtam ilyeneket magamról... Persze abban sem vagyok biztos, hogy ő leplezett le, de valakinek mégis sikerült ő meg megtudta valahonnan...
febr. 10. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Csak az nem derül ki, hogy miket irogattál róla... nekem nem áll össze a kép, hogy elvileg valótlanságot állít rólad, de téged csak az zavar, hogy tudja, ki vagy?


Egyébként tekintve, hogy személyesen találkoztatok, és kapcsolatban voltatok a közösségi médiában, talán csak összeállt neki a kép.


Tudom, hogy most meg fogsz cáfolni olyan dologgal, amit nem írtál le ide, de én annyi alapján tudok következtetés levonni, feltételezést megfogalmazni, amennyit ide leírtál.

febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Stílus, szóhasználat, helyesírási sajátosságok még a névtelen emberek hozzászólásait is össze tudja kötni több platformon keresztül, ha a téma és aktivitás is közös. Redditen a teljes tevékenységed publikus, visszakereshető, ha ugyanazt a témát felvetetted több oldalon is, azt is össze lehet kötni.

Nekem is mindig feltűnik, hogy ugyanazok az emberek ugyanazt a kérdést itt is felteszik, és Askhungary-n is. Csakhogy itt az előzményed rejtett, ott nem.

febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi arra utalót nem írtam a subon, hogy én találkoztam volna vele valaha, ha ilyesmit kérdezel most. Csak beszélgettünk ott a tartalmáról, semmi extra durva nem volt benne, sőt, nagyon kulturált sub volt pl. a hunfluhoz képest. Természetesen volt kritika is, de nem csúnyán. Az a része véleményes, hogy ez valótlanság-e, de szerintem azért, mert beszélgettünk róla és én "ismerem" személyesen még nem leszek gerinctelen.
febr. 10. 14:20
 4/4 A kérdező kommentje:

Facebookon nem voltam annyira aktív, hogy kiismerhesse a szóhasználatom pl., a helyesírásom pedig szerintem mondhatni kifogástalan (jó, most jön majd, hogy tuti elírtam itt pár dolgot, de semmi "levágós" hiba nincs benne szerintem :D)

Lehetséges, hogy tényleg csak a hozzászólásaimból tudta ezt meg? De elég sok azonos érdeklődésű személy létezhet, nem? Mindenesetre pont meglettem, pedig ritka keresztnevem van...

febr. 10. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!