Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kábeles wifi ruther helyett?...

Kábeles wifi ruther helyett? (Lent)

Figyelt kérdés

Tönkre ment a wifi ruther, vettem is egy másikat, csak nem figyeltem hogy az előző CATV kábeles. 😂

Valahogy meglehet vajon oldani, hogy működjön? 😂


ápr. 10. 17:57
1 2
 1/12 Gyakori93 ***** válasza:
A kérdésből és az alatta lévő kiegészítés alapján, nem nagyon értesz hozzá. Kérd meg valamilyen ismerősőd vagy, hívj szakembert, mert ez nem egy egyszerű "dugd ide, dogd oda" probléma.
ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most tudom kiröhögtök de itt hagyom, hátha másnak is jól jön.

Tényleg nem értek hozzá, de mivel csak egy sima koax kábel volt ami adja a netet, így azt bedugtam a “modembe” azt pedig LAN kábellel a routherbe.

1-2 perc kellett, hogy felismerje, konfigurálni sem kellett, és szuper a net. 😅

ápr. 10. 18:11
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve elnézést a hülye kérdésért, de szerintem soha nem volt koax kábeles netem, ezért sem néztem az új vásárlásakor. 😅
ápr. 10. 18:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is router nem routher.


Másrészt bár nem írtad le sem az előző sem a megvásárolt routert gyártóját, típusát (ami a kérdés megválaszolásához segítséget jelentene), de a leírásból úgy tűnik, hogy a "CATV kábeles" router valójában egy modemmel egybeépített router, ami a szolgáltató (tényleg, melyik szolgáltatóról van szó?) tulajdona, meghibásodása esetén ő hivatott cserélni, ugyanis te nem köthetsz eszközt az ő "CATV kábeles" hálózatukra.

ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A “router vagy routher”-en inkább ki sem akadok, ugyanis szerintem mindegy.


• TP LINK Archer C50 AC1200 dual-band wireless router (Másoltam, csak jelzem)

• És Digi a szolgáltató.

ápr. 10. 20:20
 6/12 A kérdező kommentje:
A modem pedig: FiberHome HG6544C :)
ápr. 10. 20:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve, azért kerestem “alternatív” megoldást, bár tudom és ahogy írtam is, semmi infót nem adtam meg a kérdésben, albérletben vagyok, és a tulaj nevén van a szolgáltató, amivel szimplán annyi baj, hiába szólok neki hogy valami nem oké (több dolog is volt már a Digivel) sajna, mire felhívja őket, kb. elköltözöm…
ápr. 10. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#5/#6/#7: A FiberHome HG6544C egy optikai - tehát nem "CATV kábeles" - GPON-modemmel egybeépített router:

[link]

az Internet felé optikai kábelen csatlakozik, nem úgy mint a TP LINK Archer C50 AC1200, ami csavart rézérpáras Etherneten.


Azt kéne kideríteni, hogy a jelenlegi, a szolgáltatótól kapott, modemmel egybeépített router mit csinál. Csak a wifi nem működik rajta vagy a helyi hálózati LAN portok (4 darab sárga színnel jelül port, amire köthetsz számítógépet, laptopot)? Milyen LED-ek világítanak rajta?

ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát üzenetet - idézem a lényegét:

"Ami világít led: alapértelmezetten a bekapcsoló led, PON, Internet, WLAN, ugye a LAN4 (ide dugtam be a tp linket) és a kábelnek a ledje.

Amúgy, egyik napról a másikra ment tönkre. Szó szerint, vasárnap jó volt, hétfőn már semmi.."

Még egyszer megkérdem: mi nem megy rajta? A wifi? Fel tudsz csatlakozni telefonnal, laptoppal egyáltalán (látod-e az elérhető állomások között) vagy az se? Laptoppal/számítógéppel a LAN portok valamelyikére kábellel rácsatlakozva működik?

ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na jó, látom nem sikerült az egészből le venni a lényeget.

Le írom újra.

A szolgáltató által használt modem, nem adott wifi jelet ergo rá csatlakozni nem lehetett.

Megvettem a tp linkeset.

A kettőt összedugtam.

A wifi jó, telefonról illetve laptopról is de ezt 18:11-kor leírtam.

ápr. 10. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!