Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port Forwarding TP-Link...

Port Forwarding TP-Link WR741N Routerrel? Hogyan?

Figyelt kérdés

Fent említett routeren oszlik el a net 2 gép között.

Bármelyik gépről lehet port forwardingot végrehajtani?

Amelyiken szeretném, az TP-Link WN722N adapteren kapja a netet a routertől.


El tudná valaki magyarázná, hogyan tudnék port forwardingozni?


2011. máj. 23. 18:54
1 2
 1/13 P.O.C. ***** válasza:

Először is, fix IP címet kell beállítani annak a gépnek, aminek portot szeretnél nyitni. (Bár a Port Triggering -el anélkül is lehet, de sajna nagyon sok eset van rá, mikor így nem működik).

A fix helyi hálózati IP cím beállítására nagyon jó találmány a TP-Link -be, a DHCP menüben az Address Reservation. Itt a hálókari fizikai címéhez rendelhetsz IP címet, ez után minden csatlakozásnál ugyan azt a címet kapja az adott gép.

Tisztázni kell, hogy milyen alkalmazásnak akarsz portot nyitni. Vagyis az hányas portot használ. Után azt a portot átirányítod az adott gép helyi hálózati IP címére.


Ebben a leírásban egyébként mindent megtalálsz, ami csak kellhet:

[link]

2011. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A linkelt leírásból nem igen tudok rájönni, hogyan adhatnék fix IP címet. Nemtudom mit írhatnék a "Reserved IP adress" részhet a DHCP --> Address Reservation résznél.
2011. máj. 23. 20:08
 3/13 P.O.C. ***** válasza:

Előhívod a parancssort és beírod a köv. parancsot:

ipconfig /all


(és igen, a g és / jel között 1 db szóköz van!)


Megkeresed a Wi-Fi adaptered. A fizikai cím lesz a MAC cím, az ipv4-cím (vagy XP-nél csak simán IP-cím) lesz az IP cím.

Amúgy ugyan ezeket az adatokat a routerben DHCP-->DHCP client list menüben is megtalálod, ha épp fel vagy csatlakozva az adapterrel. Beírod az Address Reservation -ba, elmeneted és onnantól kedve mindig ez lesz a IP-d, amíg csak ki nem törlöd a foglalást.

2011. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miután beállítottam mindent, hogyan tudnám leellenőrizni, hogy jól csináltam a dolgokat? :)
2011. máj. 24. 19:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Találtam (google talált.:D) port testelő oldalakat, próbáltam hármat, mindegyiknél azt írja a választott portra, hogy port closed.. :/
2011. máj. 24. 19:44
 6/13 P.O.C. ***** válasza:

Megcsináltad az IP cím foglalást, és a port forward -ot is?

Milyen tűzfalprogramot/vírusirtót használsz?

2011. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

DHCP Enabled, Address Reservation-nál ennek a gépnek a MAC-jéhez hozzárendeltem egy fix IP-t DHCP tartományon belül, a linkelt oldalon leírtak szerint.


Forwardingnál mindegy milyen portot írok?

Beírtam egyet, 4433, hozzárendeltem az IP-hez amit előtte megadtam.

Elment, Reboot.


Majd a beírt portot kipróbáltam a teszt oldalakon, de closed. Más portokkal is így csinál.


Ha ráérsz valamikor, TeamVieweren keresztül tudnál segíteni?

2011. máj. 24. 20:05
 8/13 P.O.C. ***** válasza:
Ráérek most, küld pü-be TeamViewer accontodat.
2011. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MR.D válasza:

Sziasztok!

Nekem annyi lenne a problémám hogy a routeremben kinyitok egy portot TeamSpeek3-hoz de mégsem nyitom ki nem tud senki feljüni de még én sem tudok felmennni csak hamachival.

Lécci segítsetek valamit kitalálni.

2012. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 P.O.C. ***** válasza:
2012. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!