Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha beköttetem a lakásba a...

Ha beköttetem a lakásba a kábelnetet és veszek egy wifi routert, akkor a router jelszavazását meg tudom oldani az Archos 70 tabletemről, ami csak wifin kapcsolódik vagy kell egy PC a beállításhoz?

Figyelt kérdés

Másik ötletem router jelszavazásra:

A tableten nincs USB port csak micro-USB ill mini HDMI, viszont rendeltem egy adapterkábelt, ami micro-USB-ből USB portot csinál. [link]


Ha ebbe a USB-be teszek még egy ilyet [link] vagy a micro-USB-be egy ilyet:

[link]


akkor van esélyem legalább a routert lejelszavazni a tableten vagy kell kérjek kölcsön valakitől egy PC-t?



2012. szept. 23. 13:30
 1/7 algopirin ***** válasza:

Ha hozzáférsz a routerhez madzaggal (LAN) vagy akár wifivel, (wifi többnyire már gyárilag működik a legtöbb roouterben) akkor megtudod csinálni ha van valamilyen böngésző a tableten.

A böngésző "vezérli" a routert teljesen mindegy az milyen eszközön fut.

Persze működnie kell az adaptereknek, ami meg már máskérdés.

2012. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 algopirin ***** válasza:

De az is járható út ha elviszed valakihez aki látott már ilyet és beállítja neked persze hogy tudod a szolgáltató által megadott beállításokat és adatokat, hazaviszed rádugod azt valószínű simán működik.

Nem nagy dolog ma már egy rooutert beállítani persze az a legjobb ha egyből ki is lehet próbálni és finomítani ha kell, de ez is egy megoldás, én ezért biztosan nem vennék tök fölöslegesen olyan usb-lan adaptert ha wifin nem megy elsöre.

2012. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

van böngésző a tableten, csak nem voltam benne biztos, hogy LAN nélkül lehet állítani a routert...eddig mindig volt PC-m is, most nem telik rá...viszont net meg kellene a tanuláshoz ill halálra unom magam otthon, mert se tv, se számítógép - csak olvasni szoktam


Köszi a választ :)

2012. szept. 23. 13:43
 4/7 algopirin ***** válasza:

Normálisabb roouterek már"hülye biztosra" vannak csinálva, alapból megy a wifi jelszó nélkül open network-ként, és automata "protokol keresője" van ha össze van dugva modemmel és nincs valami nagyon egyedi beállítás vagy jelszó-felhasználó akkor a netre is felmegy akár.

Egy próbát mindenképpen megér de ha még se sikerül rácsatlakozni elsőre wifin akkor még mindig marad az elviszed valakihez és beálltja.

2012. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem a rácsatlakozás izgat igazán, hanem, hogy én be tudjak állítani jelszót és csak én használhassam
2012. szept. 23. 14:51
 6/7 algopirin ***** válasza:

Ha rátudsz csatlakozni akkor beállítani is betudod majd ami kell , attól mert nincs net mert egyedi beállítások kellenek a routerben attól még a rooutert eléred akár a wifivel.

De nem lesz gond működni fog az, legfeljebb 1-2napig szívsz vele de mindenki így kezdte, de hát az élet nem habos torta :)

2012. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm :)
2012. szept. 23. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!