Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet tenni a spamek ellen?

Mit lehet tenni a spamek ellen?

Figyelt kérdés
egy csomó üzi jön nekem minden témáról,kb naponta,h ez meg az letölthető,zenék,sex filmek,... nem kértem senkitől h küldjön ilyeneket :)
2008. máj. 25. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán valami Spam-írtó program?

Avira AntiVir Premium

Spam Assasin

McAfee SpamKiller

Virus Buster

stb.. :)

2008. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

;)

2008. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Válts mail címet, ajánlom a gmail-t, amióta ott van a fiókom, nem kapok kéretlen üziket, mert jó a szűrője.
2008. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a Mozilla Thunderbird levelezőt használod, akkor bejelölheted, hogy melyik levél a spam, egyszer bejelölöd levélszemétként és többet onnan nem fogad el levelet, illetve egyből kiteszi egy levélszemét könyvtárba.

Amúgy az Explorer-ből át tud venni minden beállítást levelet és névjegyzéket a Mozilla, nem veszik el semmid amikor áttérsz rá.

2008. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem van egy mailcímem, amit csak élő embereknek adok meg elérhetőségként, illetve van egy, amin regisztrálni szoktam különböző oldalakra. Az előbbit rendszeresen látogatom, és ritkán van spam (arra is jön néha, nem tudom honnan a rákból), az utóbbi meg mindig tele van, de azt csak akkor nézem, mikor aktiválni kell egy regisztrációt. Tőlem az ír oda, aki akar, úgysem olvasom el.
2008. máj. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké,de ezeket a spameket ki küldi amugy?
2008. máj. 26. 08:31
 7/8 anonim ***** válasza:

A spameket profik küldik, üzemszerűen: naponta vagy akár óránként sok milliót. Egy-kettőt már elfogtak kommandósok... de van, aki nem maga küldi, hanem gépeket tör fel, ezrével, és ezek küldik.

A te géped is küldheti, ha nincs rajta rendes vírusirtó és tűzfal.


A címeket pedig programok vadásszák mindenhonnan, de ki is találják. Tehát olyan címre is kaphatsz spamet, amelyiket senkinek sem árultál el.

2008. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy oldal, annak van egy szervergépe, arról jönnek gépileg a spamok többnyire... Bizonyára van vírus meg szemályes küldés is... FixIP címet megjegyezhetnek különböző oldalak, ki tudja onnantól mi van...


A legtöbb levelezőprogramnak van spamszűrője, és a legtöbb levelezős oldalnak is. Le kell tiltani a címeket, maxra állítani a szűrőt. A gmail tényleg jó, a freemailen mindig kell egy kicsit finomítani feketelistával.

2008. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!