Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrent letiltása a routerben....

Torrent letiltása a routerben. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb munkahelyi hálózat 12 számítógéppel. Egy ASUS RT-N65U router van a hálózat középpontjában.

Mivel előszeretettel megy a letöltés az nCore-ról meg egyéb torrent oldalakról ezért szeretném teljes egészében letiltani a torrent forgalmat.

Azt már megoldottam hogy jó pár ( köztük a legismertebb ) torrent oldalak böngészőben való megnyitását letiltottam de a pendrive-on behozott .torrent fájlokkal továbbra is lehetséges a letöltés. A QoS beállításokban is elvégeztem hogy a HTTP, HTTPS, DNS, POP3, IMAP, FTP...stb mind a BitTorrent protokoll előtt legyen, tehát a BitTorrent semmi esetben se lassítson le semmit. Ez így rendben is van de ha nem is leterhelve a hálózatot így is előfordul egy-két torrent letöltő. A routerben egy-egy protokoll letiltása csak a port megadásával lehetséges ( tehát nem lehet kiválasztani hogy BitTorrent mint a QoS-ben ) de mivel a torrent kliensben kvázi mindenféle portot be lehet állítani ezért ez nem a nyerő megoldás. V


Van mégis valami megoldás hogy teljesen letiltsam a BitTorrent forgalmat?



2014. jan. 23. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben minden bit torrent által használt portot letiltanék. Persze nem teljeskörű a megoldás, de azért ritka, hogy ezt is kijátssza valaki.


[link]

2014. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

rúgj ki egy torrentezőt, a többi majd elgondolkodik.

Elvégre más (az üzemeltető) személyi szabadságával ne szórakozzon senki.

2014. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


ha megnézed minden torrent tracker url-ben van egy "/announce"


a routerben az url-eknél tedd tiltásba ezt.

2014. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!