Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani Dinamikus DNS-t (DDNS-t)?

Figyelt kérdés
Van egy UPC modemem, ami egyben router is. Addig eljutottam hogy beírom a [link] linket, és bejelentkezek: Felhasználónév: admin Jelszó: admin Már amikor beléptem, elkezdtem keresgéni a DDNS-t. De nem találtam meg. Itt akadtam el, hogy az admin felületen hol lehetne beállítani a DDNS-t? Amúgy azt akarom hogy menjenek a szervereim úgy, hogy nem kell localhoston lenni. Elkezdtem a NoIp-t és aztán az útolsó lépésnál a DDNS-nél akadtam el... Tudna nekem segíteni valaki? Sehol sincsen a UPC admin felületen DDNS beállítás. Valaki tudna segíteni előcsalogatni vagy valami?

2014. febr. 17. 20:01
1 2
 1/16 Tengor ***** válasza:
Az UPC modemnek van típusa is? Esetleg kézikönyve?
2014. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha a routered nem kezeli a DNS-t akkor próbáld meg igy :


Regisztrálsz itt : [link]

választasz egy "domaint" magadnak.


Aztán letöltöd a windowshoz való update programot, ami a gépedet mindig átirányitja a regisztrált domain név ip-jére, igy azzal mindig tudsz a gépedre hivatkozni, és nem érdekes, hogy éppen milyen ip-d van : [link]



Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tengor ***** válasza:
#2, a noip-nek is van windowsos kliense
2014. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs kézikönyve, a típusát sem látom rajta. Már megvan a NoIp kliens is, de nem találom a ddns beállítást. Majd megpróbálom amit a 2. Válaszoló mondott
2014. febr. 18. 06:35
 5/16 A kérdező kommentje:
Se a FreeDNS Windows klienssel, se a NoIp Windows kliensével sem megy...
2014. febr. 18. 19:31
 6/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Milyen szerverekről van szó ?


Nem kell esetlegesen egy két portforwardingot megejteni ?


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tengor ***** válasza:
Írd le lépésről lépésre, hogy mit csinálsz és mi nem megy!
2014. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
TS3(TeamSpeak 3), SAMP(GTA San Andreas Multiplayer) szervereket akarok. Mindegyik csak localhoston megy. Így csinálom: 1. Beírom a 192.168.0.1 linket. 2. Bejelentkezek így: F. név: admin Jelszó: admin 3. Keresem a DDNS-t de nem találom. Se az Állapotnál, se az Általánosnál, se a Speciálisnál, se a Szülői Felügyeletnél, se a Vezeték Nélkülinél, se a Rendszer menüpontban sem találom a DDNS-t. Értitek a Problémám?
2014. febr. 21. 17:31
 9/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Értjük, sőt ezt már hamarabb is értettük, hogy a routered nem támogatja a dinamikus DNS-eket.


Leriom, szerintem mit kellene csinálnod ahhoz, hogy menjenek a szervereid (elvileg ebből már elvégeztél egy két lépést). Sőt akkor is el kell végezni egy pár lépést a lenti listából ha a routered támogatná a DDns-t (szerintem 2.b. lépéstől kell ilyenkor folytatni - DDNs támogatás esetén)


1. Regisztrálsz noip-n vagy freedns-en egy "domaint" magadnak. (legyen ez most pelda.noip.com)


2.a. Letöltöd a regisztrált dns szolgáltató programját és elinditod (ha azt szeretnéd, hogy minden inditáskor automatikusan induljon, akkor behúzod az inditópultba).


2.b. Leelenőrzöd, hogy a program ázirányitotta-e a géped IP cimét, a regisztrált "domain"-re. Elvileg a system trayban midkét program ikonját megtalálod. (pinget is használhatod : ping pelda.noip.com)


3. A ruoteredben beállitod a szerverekhez tartozó portokat portfowardhoz (midkét szerverhez kell port legalább is a google ezt irta, úgy hogy ezt a portfowardot nem tudod kihagyni, ha kihagyod nem fognak működni a szervereid, azt, hogy melyik szerverhez milyen portot használsz azt be lehet valahol állitani elvileg a szerverek telepitési leirásában benne kell, hogy legyen).


4. Elinditod a szervereket a gépeden. (gondolom telepitve vannak, ha nincsennek akkor még telepiteni is kell őket, és beállitani a portokat, hogy azokat a portokat használják a szerverek amiket portfowardoltál a routeredben.)


5. Kipróbálod egy másik gépről, hogy rátudsze-e menni a szervereidre, az eléréshez használd a regisztrált "domaint" és a port számot (például 5555 és ez a port portfowardolva van a gépedre), tehát böngésző cimsora és beirni : pelda.noip.com:5555, természetesen a másik szervehez másik portot kell beállitani és port fowardolni.


6.a. Ha megy akkor megosztod az elérést a portszámmal együtt azok között akiket szeretnél meghivni a szerveredre : pelda.noip.com:5555


6.b. Ha nem megy, akkor a hibejelenség leirásával, vagy a hiba számával a googléban keresel vagy megfelelő fórumokon kérdezel.


Szerintem ennyi.


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg a portforwardot...
2014. febr. 22. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!