Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani Dinamikus DNS-t (DDNS-t)?

Figyelt kérdés
Van egy UPC modemem, ami egyben router is. Addig eljutottam hogy beírom a [link] linket, és bejelentkezek: Felhasználónév: admin Jelszó: admin Már amikor beléptem, elkezdtem keresgéni a DDNS-t. De nem találtam meg. Itt akadtam el, hogy az admin felületen hol lehetne beállítani a DDNS-t? Amúgy azt akarom hogy menjenek a szervereim úgy, hogy nem kell localhoston lenni. Elkezdtem a NoIp-t és aztán az útolsó lépésnál a DDNS-nél akadtam el... Tudna nekem segíteni valaki? Sehol sincsen a UPC admin felületen DDNS beállítás. Valaki tudna segíteni előcsalogatni vagy valami?

2014. febr. 17. 20:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nekünk van egy routerünk ami támogatja a DDNS-t és be is kötöttem. De azzal sem ment...
2014. febr. 22. 07:59
 12/16 coopper ***** válasza:

Szia.


A #9-es válaszomban leirtam, hiába van olyan routered ami támogatja a DDNS-t, ha nem csinálod meg a portfowardot, (#9 válasz, 2.b. lépéstől) úgyanúgy nem fognak menni a servereid, (mivel ez a szolgáltatás - mármint a DDNs - csak a routerig add elérést ha nincs portfoward, ha "át akarsz menni" a routeren ahhoz, portfoward kell).


Akkor most szépen nézzd meg az upc modem/router tipusát (alul/felül, elől/hátul, jobb/bal oldala), ha nem találod akkor pediglen hivd fel az UPC ügyfélszolgálatot és kérdezd meg tőlük, hogy mi a modem/routered tipusa (vagy keresd meg a szerződést és abban nézd meg milyen eszközt kaptál).


Még egy dolog eszembe jutott, amikor belépsz a modem/router admin felületére ott nem irja a tipusát ? (mert a statusznál, elvileg szokta irni)


Ha megvan a modem/router tipusa, googliban rákeresel a tipus alapján a portfowardingra, aztán pedig beállitod.


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Hali, nem akarok új topik-ot nyitni ezért ide írok:

nemrég kötöttem be én is UPC-t. TC7200.U-s eszközzel, ami minden szart tud(ftp szerver, wifi router stb) de a dyndns pont kimaradt az arzenálból. Én is egy szervert akarok hosztolni, de nagyon macera ha pcre kell kliensprogit telepíteni hozzá. Van két tplink routerem (TL-WR740N,TL-WR841N) amik támogatják a DDNS-t de előző hozzászólás szerint akkor mehetnek a kukába XD? nem lehetne mégis valahogy külső eszközökkel megoldani DDNS-t? Meg a másik kérdésem, Ha pl tabletről vagy telefonról hosztolnék valamit meg lehetne oldani ott is kliens progival ugy mint pc-n?

2014. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem ird ki új kérdésként, mert itt csak én meg még két vagy három ember fogja olvasni.


A kérdésre, pedig azt tudom válaszolni, amit leirtam, ha nem tudja DDNS-t akkor kell valami külső program + portfowarding az állandó eléréshez. A tabletekre, ha megvannnak a programok (ugyanazok amik a pc-re,) akkor azokat is tudod elvileg használni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Közbe megoldottam, remélem más UPC-snek is hasznára lesz:

- belépsz TC7200.U- készülék menüjébe admin/admin

- Jobbra System majd switch

- itt átállítod bridge üzemmódra

- Rákötöd TC7200.U 1-es Portjára a saját routered WAN portját

- és így a router kapja a Global IP-t, innentől beállítod DDNS-t vagy amit akarsz, feltéve hogy támogatja a routered.

2014. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sikerült! Nagyon köszönöm!
2014. júl. 17. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!