Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bonyolult az Internet és a...

Adamka1119 kérdése:

Bonyolult az Internet és a Router?

Figyelt kérdés
Próbáltam beállítani egy routert és sehogy nem sikerült. rá van írva hogy ''easy setup'' de én nem tudtam életet lehelni bele. Nem értek hozzá az tény de ha easy akkor mért nem lehet tényleg könnyű?

2014. júl. 27. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Reklám.
2014. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gyűlölöm a reklámokat!
2014. júl. 27. 23:13
 3/16 anonim ***** válasza:

Nyugi haver, én is. De nekem szerencsére még nem volt dolgom internet és router beállítással :D

Aludj rá egyet.

2014. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád hogy milyen router (pontos gyártó és típus), milyen Internet-szolgáltatás (típusa - ADSL? Kábeltelevíziós? Mikrohullámú? Optikai? - szolgáltató neve) - talán többet tudnánk segíteni.
2014. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hiába alszom rá ezerszer próbáltam és sose sikerül. Fel tudok robbanni ha a routerrel wan a probléma. Kihívom az ipsét 5perc alatt lerendezi és nem tudok rájönni erre hogy kell.
2014. júl. 28. 05:08
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írod le a típusát meg amit előző írt, akkor nem igazán tudnak segíteni a válaszolók, még ha szeretnének akkor sem, sajnos.
2014. júl. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 P.O.C. ***** válasza:

Nyilván nem dísznek kérjük ezeket az adatokat. A router pontos típusa azért kell, mert mindegyiknek más a beállító feleletének struktúrája és más az alap ip címe. A szolgáltató és a modem típusa meg azért, hogy tudjuk milyen protokollt használ a szolgáltató, automatikus (DHCP) vagy felhasználó név jelszó páros kell (PPPoE). Általában ezt a kettőt használja a magyarországi vezetékes internet szolgáltatók 99% -a.


Egyébként meg nem bonyolult, pár alap fogalmat kell megtanulni a hálózatokról, nem kell nagyon elmerülni benne. Az "easy setup" felirat meg marketing fogás. Én még egy routert típust se láttam, amiből kijön egy kis manó és bekonfigurálja a felhasználó helyett a routert. Bár intelligens készülékek, de annyira nem.

2014. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem fogja az agyam ezeket a dolgokat ha leírod hogy kell, én nem tudom ugyanazt megcsinálni hogy működjön.
2014. júl. 28. 06:51
 9/16 P.O.C. ***** válasza:
Te olvasod is a hozzászólásokat vagy csak irkálsz? Mondjuk hogy így nem megy! Több infó kell!!!
2014. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Digi kábelnet modem egy fekete Lan1-bol megy a routerbe TP-LINK WR740N abból vezetékkel 3gépbe.
2014. júl. 28. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!