Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak a két letiltott...

Bojtos Károly 01 kérdése:

Mit csináljak a két letiltott videóval?

Figyelt kérdés

Van egy YouTube csatornám, és adott két videó. Na szóval, megnézné az ember a postafiókját, és kap egy értesítést a Tube-tól, hogy "A Simpson család - a film első 5 perce 2014 Július 12." és "A Konyhafőnök első 1-2 perce 2014 Szeptember 15" című videóim világszerte le van Tiltva (mi van!) ! Csak egy tévéműsort vettem fel a saját fényképezőgépemmel, semmi alávágás, semmi olyan zene amit én raktam volna be, semmi rasszizmus, semmi káromkodás, semmi gyűlöletkeltés, semmi copyright cuccot nem használtam a videóba! A két letiltott videót csak Vitatni tudom! Több olyan tévéműsor és filmrészletem van, amiket én vettem fel a saját fényképezőgépemmel és én raktam fel ezeket a videókat a YouTube-ra, és akkor hogy hogy nincsenek letiltva ezek a videók, pedig ezekre sem kértem egy írásbeli engedélyt? Most akkor mit csináljak a két letiltott videóval? Kérjek írásbeli engedélyt, vagy töröljem le ezeket a videókat, vagy vitassam meg, vagy költözzek át egy másik videómegosztó oldalra (pl. az Indavideóra), vagy esetleg kérjek jogi tanácsadást? Minden választ előre megköszönök annak, aki tudja a választ erre a kérdésre!


Itt a videó erről:

[link]

És írjatok kommentet a videólejátszó alá, ha tudtok!



2015. nov. 18. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd annyiba. Egyébként is kamerával veszel fel a tv-ből műsort? Érdekes...
2015. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem töltheted fel más jogtulajdonosok műsorait, annak részleteit sem, ezekre egyértelműen vonatkozik copyright.

3 figyelmeztetés után a Youtube letiltja a csatornát és elérthetetlenné teszi annak teljes tartalmát, lényegében törlésre kerül.


Mint te is írod, nem kértél rájuk engedélyt, és természetesen nem is adtak volna. Rendszeresen és folyamatosan távolítják el a tévécsatornák felhatalmazására azokat a videókat, ami bármilyen általuk vetített műsort továbboszt az oldalon, ha az automatikus szűrőn nem akadtak volna fent.

Téged a jog sem véd ilyen esetben, mert nem tartozik a feltöltés kivételes esetekhez, amikben engedett harmadik fél tartalmának felhasználása.

2015. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem a csatornád, szerinted ilyen hülyeségekre ki kíváncsi, úgy őszintén? https://www.youtube.com/watch?v=ulUtY6p3ME8

Copyright 2015 Bojtos Károly?

sírok

2015. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el az ilyen tartalom X év múlva nagyon "értékes" lesz. Mindennek eljön a retrokorszaka, és például egy tévécsatorna arculata-kínálata sok év távlatából megőrizve "hasznos" lesz.


Egyedül a megvalósítása és reprezentálása rossz, de a csatorna még kiforrhatja magát, mert az alapelve mai Youtube-kínálat erősen kimerített világában is egyedi.

2015. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már az első mondatban hiba van. Bojtos Károly BEMTATJA!

Nem is értem mit vársz

2015. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!