Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows újratelepítés után...

Windows újratelepítés után nincs internet?

Figyelt kérdés
ASUS x55vd típusú laptop win reinstall után még csak fel sem ismeri saját hálózati kártyáját, tehát nincs internet. Az eszközkezelőben a hálózati kártya típusa nem látszik. Hardverfelismerő programmal sem lehet kideríteni, milyen típusú. Ebből adódóan hálózati kártya drivert sem lehet találni hozzá. Internetelérés sem kábelen sem wifin keresztül nem lehetséges. A gyártó honlapján egyik letölthető driver sem működik. Valami ötlet a megoldásra esetleg?

2016. aug. 8. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A laptophoz kellett kapnod telepítőlemezt, amin rajta vannak a driverek.
2016. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A gyártó honlapján egyik letölthető driver sem működik."


Akkor rossz driverrel próbálkozol épp.

Ha az oprendszernek és a kártyának megfelelőt választod és nem hibás a kártya, akkor menni fog.

De valóban sok esetben a gyári lemezről könnyebb felrakni őket.

2016. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha az elveszett innen tudsz letölteni egy másik gépről

[link]

2016. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gyártó honlapján a laptop típusához kerestem drivert, de mivel sehogy sem tudom kideríteni a kártya pontos típusát (mivel nem írja ki) ezért sajnos lehet hogy valóban nem a megfelelő drivert próbáltam letölteni. Telepítőlemezt sajnos nem kaptam a vásárlásnál. Tudtok-e esetleg olyan megoldást, amivel megtudhatom a pontos típust (az eszközkezelőben nem szerepel a pontos típus neve)?

Esetleg a Driver Pack Solution nevű program segíthet?

2016. aug. 8. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van a gépeden Ccleaner, az kiírja, mi van a gépedben. Hálózati kártya drivere: nincs gyártói támogatás? Lenovonak van: Solution Center a neve, onnan szoktam letölteni.
2016. aug. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
100%

Itt van egy előre beállított Aida64 riportkészítés: [link] .


Ne használjatok automatikus driverfrissítőket, mert egyik szarabb, mint a másik. A drivereket kézzel kell letölteni, gondos mérlegelés után, majd kézzel indítani a telepítését.

2016. aug. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, a windows rosszul lett bootolva, ez okozta a fennakadást. A válaszokat köszönöm :)
2016. aug. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!