Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay vám hogy működik?

Ebay vám hogy működik?

Figyelt kérdés
Rendeltem ebayről és a posta írta sms-be hogy a terméket vám kezelni kell ! Innentől kezdve mi a teendőm hogyan kell le vámolni hogy az áru végre nálam legyen ?

2018. okt. 12. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd postán kapsz egy vámnyilatkozatot félig kitöltve. A maradék infót beírod, kitöltöd, aláírod a megadott adatokkal. Beszkenneled/lefényképezet, és csatolod mellé a számlákat. Én 1 pdf-be be szoktam ezeket illeszteni, majd csatolmányként elküldöm a megadott e-mailre.

Minden infó fent van a posta.hu/vam oldalon is, a nyilatkozat mintája is. Akár kitölthetnéd vakon is, de van olyan infó (ragszám és egyéb postai azonosító) amit te nem tudsz, de a postára adott verzióban kitöltik neked.

2018. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kaptam egy levélben egy nyiltatkozatot , de ugyan azt küldtem el nekik emaliben is majd vissza irtak hogy nyugta is kell hogy az árut kifizettem (hiába írtam oda hogy ebayről van szó) utána küldtem nekik képernyő fotot pay palosat meg ebayes vissza igazolásról is azóta nem válaszoltak
2018. okt. 14. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Le volt írva a vámnyilatkozatban is, hogy mit kell csinálni, csak nem olvastad, vagy nem volt egyértelmű hogy a számlákat kérik. Az "A" lehetőséget választottad valószínűleg, ami a postai vámkezelés. Ennek végén írva:


"Tájékoztatjuk, hogy a vámkezelés, az ahhoz szükséges valamennyi dokumentum, okirat rendelkezésre állásától számítva kb. 10-12 munkanapot vesz igénybe.

Kérjük, hogy küldeménye vámkezeléséhez a szükséges hiányzó okmány(oka)t jelen megbízással együtt küldje meg részünkre."


Ezen felül a nyilatkozatban le van írva amit én is mondtam, hogy további információkat a posta.hu/vám aloldalon olvashatsz, ahol viszont egyértelműen meg van jelölve hogy mi az a benyújtandó dokumentum:

[link]


Ezt a tájékoztatót szintén megküldik a nyilatkozattal papír alapon is, tehát vagy nem olvastad, vagy nem értelmezted, egyértelműen kérik hogy számla, paypal-igazolás vagy bármi más fizetésii igazolás is legyen csatolva.


Ha megküldted, erre már nem fognak válaszolni. Majd ha lezárul a vámeljárás akkor folytatódik a kézbesítés. Átvételkor kell fizetned a kifizetett díj után a 27% áfát + 3500 eljárási díjat, ha meghaladta a 45 ezer forintot akkor még 2,5% vámot. Erre készülj, a kifizetés nélkül nem veheted át.

2018. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor minden szuper ! Így csináltam mindent okmányokat nem küldtem mert azt nem kértek még telefonon is azt mondták más nem kell ! Akkor már csak arra várok hogy feldolgozzák ! Köszönöm a segítséget azért
2018. okt. 14. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!