Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ingyenes videó konverte...

Milyen ingyenes videó konverter program létezik, aminek a segítségével az 1080p-s videókat át tudom konvertálni 480p-s videókká (helytakarékossági szempontból)?

Figyelt kérdés

Előny ha offline telepítő is elérhető a programhoz.

Köszönöm akinek tudom honorálni a segítségét egy zöld manccsal! :D



#program #helytakarékosság #ingyenes videó konverter #minőség átalakító #minőség rontás
2023. jan. 28. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltad a Google-t?

[link]


480p-nek egyébként undorító a minősége, de te tudod...

2023. jan. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Total Video Convertert használtam régen sokat még MP4 lejátszóra nyoamtni a filmeket, bár ez se tegnap volt.
2023. jan. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Handbrake
2023. jan. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább újrakonvertálnám a helyedben egy hatékonyabb tömörítési algoritmussal (pl. X264, vagy ha az, akkor X265), mert ezzel a felbontás marad, de a fájlméret kisebb lesz.

Vagy vegyél egy új háttértárat ha biztonsági mentés és helyfelszabadítás a cél, és akkor megmarad eredeti állapotban, főleg ha a hosszú távú tárolás és elérhetőség a cél. Így nem rontod le a minőségét szándékosan, főleg nem 480p-re, mikor az már 10 éve is hulladék, élvezhetetlen felbontás volt, és nagyobb kijelzőkön is már csak színes paca marad egy ilyen videóból.

2023. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Handbrake vagy Format Factory.


A felbontáscsökkentést én sem javaslom. Nem látom értelmét megtartani egy légypiszok felbontású videót, amin kb. semmit sem látsz, kinagyítva meg pixeles és kásás.

2023. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Helytakarékosság szempontjából nem mennék le 480p-ig, minimum 720p mellett maradnék. Már az nagy méretbeli csökkenés lenne 1080p-hez képest, hát még ha x265-re kódolnád.
2023. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mentek a zöld mancsok! Kipróbálok több programot amit írtatok, illetve a kódolást is, aztán majd eldöntöm, hogy tárhely-minőség arányban melyik éri meg nekem legjobban. Köszi szépen!
2023. jan. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!