Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen jó AI art generatort...

Milyen jó AI art generatort tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan kellene, ami

-ingyenes, vagy fent van nCore-on

-tud negatív promptot

-állítható step és prompthűség (CG...valami, most nem jut eszembe a rövidítés neve)

+előny, ha lehet súlyozni a promptot


Jobb lenne Windowsra, de az sem baj, ha Androidra van. Utóbbinál ArtJourneyt próbáltam, nem rossz, de pl hiányzik a negatív prompt meg a súlyozás.


Előre is köszi!



2023. nov. 23. 09:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#10: Nem .dll kell, hanem a .exe.

Ha a Stable Diffusion nem találja, akkor általában az a probléma, hogy telepítéskor ( [link] ) nem adta hozzá a PATH környezeti változóhoz ( [link] ), a Python könyvtárát.


Utólag is megoldható:

[link]

2023. nov. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Fuh, köszi

Aha, ez megoldva.

Most valami torch hibára futott rá.


RuntimeError: Couldn't install torch.

Command: "C:\Users\XY\stable-diffusion-webui\venv\Scripts\python.exe" -m pip install torch==2.0.1 torchvision==0.15.2 --extra-index-url [link]

Error code: 1

Press any key to continue . . .


Ledőlök a székről és még nem is fürödtem, 5 óra múlva kelés.. asszem majd holnap folytatom a b*szakodást:D

De köszi, hogy ennyire segítesz:) Mondjuk még nem vagoyk a végén...:D

2023. nov. 24. 01:24
 13/26 anonim ***** válasza:

#12:

Ennek általában az alábbi okai lehetnek:

- Nem megfelelő a Python verziója.

Ezt úgy ellenőrizheted, hogy nyitsz egy parancssort (cmd) majd oda beírod, hogy:

python --version

ha nem 3.10.6 (bár - tapasztalataim szerint - újabbal is működhet), az gond lehet.


- Esetleg a Python modulkezelője - a pip - nem megfelelő - ilyenkor érdemes frissíteni a parancssorban:

python.exe -m pip install --upgrade pip


(Bár én ilyesmivel nem találkoztam, használom Windows 10 és Linux Mint alatt)

2023. nov. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Frissen telepített Windows 10 + Python 3.10.6 (telepítéskor a Python könyvtára hozzáadva a PATH környezeti változóhoz) + Git -> Torch töltődik lefele:

[link]

2023. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát a Python verziója okés, a pip updatelve lett, de ugynaaz a hibaüzenet a torch-al:S
2023. nov. 26. 19:32
 16/26 A kérdező kommentje:

Nnnna, egy programozó haverom segített végül felrakni. Két gintonicba került:D A pippel volt valami gond meg nemmellesleg a vírusírtó ki-kitörölt néhány fájlt az alapmappából, ami.. nem tett jót:D

Ez mindig ilyen barmi lassan fog generálni? 5-10 perc míg egy képet legenerál és akkor még nem húztam fel a step-számot, se a kép méretét.

Vagy ez azért van, mert Intel van és nincs Nvidia, úgyhogy örüljek, hogy egyáltalán megy?

2023. nov. 29. 11:56
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ez mindig ilyen barmi lassan fog generálni? 5-10 perc míg egy képet legenerál és akkor még nem húztam fel a step-számot, se a kép méretét."

Igen, mivel ez egy nagyon számításigényes művelet.

Ha nincs modern, sok videomemóriával ellátott videokártyád (főként Nvidia a CUDA miatt, de van ROCm-támogatás AMD kártyákhoz, OpenVino támogatás az Intel GPU-ihoz, a Windows DirectX-ét használó DirectML a régebbi kártyákhoz), akkor alapesetben a processzort és a RAM-ot fogja használni - az viszont lassú.


Itt:

[link]

végeztek egy tesztet, hogy a különböző videovezérlők milyen gyorsan tudnak képet generálni.

2023. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Igen, ez azért van, mert Intel van és nincs Nvidia, úgyhogy örülj, hogy egyáltalán megy.


Nvidiával 5-10 másodperc.

2023. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Van egy PC-m amiben GTX960as Nvidia van, de... a laptop sokkal kényelmesebb, macera bkötni a PC-t mikor minden másra a laptopot hasnzálom:S
2023. nov. 29. 13:16
 20/26 anonim ***** válasza:

GTX 970 (annak már 4 GB VRAM-ja van), 512x512, 30 samples: 90 másodperc:

[link]

a GTX 960-nak - ha jól tudom ( [link] ) - csak 2 GB memóriája van - az kevés lesz (bár van aki kis felbontással próbálkozik vele: [link] )

2023. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!