Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi okozhatja ezt a grafikai...

Mi okozhatja ezt a grafikai problémát a Minecraftban?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a hibajelenség jelentkezik az 1.7.2-es verzió esetén. Eredeti Minecraftot használok, ezen a gépen először a Windows telepítése óta. Ugyanez a verzió MAC-en hibátlanul fut most is frissen újratelepítve a Minecraft klienst.

Amiket eddig megpróbáltam:

- Minecraft újratelepítés (AppData .minecraft mappáját kitörölve, Launchert letörölve) többször megvolt

- Java újratelepítés

- Grafikus illesztőprogram újratelepítés (Intel UHD 630)

- Összes Intel driver frissítése

- Más verziókat is kipróbáltam (1.6.2, 1.5.2, 1.8, 1.10), azok is hibásan működnek

Az OS egyébként Windows 10, a Java a legfrissebb, valamint az Intel grafikus driver és más egyéb is frissítve lett, de a hiba továbbra is jeletnkezik. Kipróbáltam más játékokkal is (World of Tanks, Among Us), valamint Unity játékfejlesztés során sem volt a GPU-val semmi gondom, a kiexportált játék is hibátlanul fut.



dec. 19. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nálam is volt ilyen, ha jól emlékszek, akkor a RAM-od "kiakad", szóval nem bírja és emiatt mutatja úgy

Egyszerűen túl sok neki, bár én akkor texture packet használtam, nálad nem tudom van-e valami kiegészítő

dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Még véletlenül se írd le milyen hardveren... :)
dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy Dell Optiplex 3060-as gépem van ezekkel:

CPU: Intel Core i5-8500T

RAM: 2*8 Gb DDR4 2666 Mhz

GPU: Intel UHD Graphics 630

SSD: Samsung Mvme 256 GB

dec. 19. 12:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nincsen semmilyen kiegészítő vagy mod a játékban, teljesen friss telepítés. Nekem csak az a fura, hogy semmilyen másik applikációnál GPU-hoz vagy más egyéb hardverhez kapcsolódó hibát nem találtam. Se videovágásnál se játéjfejlesztésnél, illetve más játékoknál sem tapasztaltam semmilyen hibát, ezért nem említetettem meg részletesen a hardvert #2-es. RAM-on egy memtest-et lehet nyomok, bár ha a múltkor a Linuxos VM-el nem volt bajom, pedig az ette a RAM-ot, nem hiszem hogy hardveres a problémám. A teljes Windows telepítést meg szeretném elkerülni, mert attól csak idegösszeroppanást lehet kapni :D
dec. 19. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fura (1. vagyok), mert nekem ennél gyengébb a gépem és még az 1.20 is normálisan megy rajta, viszonylag, de ilyen nincs ami nálad a videónál tapasztalható
dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A hardver azért lényeges, mert kiderült hogy nincs dedikált videókártyád és mivel a hiba grafikai jellegű így az integrált videón kívül kb minden kitárható. Korábban jól ment? Változtattál valamin? Van elég VRAM kiosztva? Nincs ismert intel driver bug?
dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6-os: Ezen a gépen most először használom a játékot, korábban csak a szervert futtattam rajta. Megnéztem a memóriát, 2GB volt neki engedélyezve, szóval ezzel nem lehet gond. Utánaolvastam és pont most találtam ezt az oldalt: [link]

Itt nagyon hasonló a jelenség, és az újabb GPU drivereket írják hibának. Most még megnézem azt, hátha egy régebbi verzióval működik rendesen a játék.

dec. 19. 17:55
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos, sikerült megoldani a problémát. A GPU driverrel volt a gond végül, de érdekes megoldás segített. Először próbálkoztam a legfrissebb drivert manuálisan megkeresni az Intel weboldalán, de az nem oldotta meg a problémát. Ezek után az Intel Driver Support Assistant segédprogamot használtam, e szerint egy tök másik verzió volt a jelenlegi legfrisebb, mindegy, felrakattam vele azt. Sajnos a problémát nem oldotta meg. A #6-os tegnapi kérdésére elkezdtem jobban olvasgatni kifejezetten Intel GPU driver bugokról, a legtöbb helyen downgrade-et javasoltak. Kipróbáltam vagy 5 különféle verziót, a problémát nem oldotta meg, bár volt ami kicsit enyhített, mert legalább rendesen látni lehetett a dolgokat, csak itt-ott volt rossz a megjelenítés. Végül így utolsó esélyként megpróbálkoztam a gépemen lévő DELL Support Assitnat programmal drivert frissíteni. Ami a vicces, hogy e szerint ismét egy másik verzió a legfrissebb ehhez a videokártyához, mint amiket a korábbiakban találtam vagy a program talált. A legfrissebb szó itt még túlzás is, mert ez egy 2019-es verzió, pontosan a 26.20.100.7063. Ezt feltelepítve viszont megoldótott szerencsére a probléma. Azóta játszottam egy órát, semmi bug nem jött elő. Szóval ezt így itt hagyom hátha valakinek ugyanezen hardveren ilyen hibája van.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld mindenkinek (bocsi 1-es válaszra véletlenül a pirosat nyomtam, nem volt szándékos)

dec. 20. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!