Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy pendrive-ra rá lehet...

Egy pendrive-ra rá lehet tenni több operációs rendszer telepítőjét is hogy azok mindegyike bootolható legyen?

Figyelt kérdés

Pl veszek egy pendrive-ot, mondjuk egy 128 gigásat és szétparticionálom három részre. Az egyikre rárakom a Windows 10-et, a másikra a 11-et, a harmadikra meg valamelyik linuxot, pl ubuntut.


Ez így működőképes lenne? Lehetne őket külön-külön bootolni és telepíteni, úgy mint ha a számítógépen lenne két/három operációs rendszer?



márc. 12. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell particionálni. Föltelepíted a pendrive-ra a Ventoy nevű alkalmazást és a telepítő ISO képfájljait egyszerűen rámásolod a Pendrive-ra. A gépet arról indítod és a megjelenő menüből egyszerűen kiválasztod, hogy mit akarsz indítani. Én már évek óta használom telepítésre.

[link]

márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Ventoy azért nem tetszik mert mindig 800x600 ban indítja az alkalmazásokat. Ő maga ugyan FHD-ben fut és a beállításaiban is FHD van, mégis róla indítva az iso csak csúnya 800x600. Illetve a secureboot esetén is minden gépen újra be kell választani a kulcsát ami sok gép esetén bosszantó.


Ezért inkább manuálisan filekezelővel másolom rá az iso tartalmát, amikor nem kell akkor átmozgatom egy könyvtárba és tehetek helyére másikat.

márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

[link]

[link]

[link]


Amelyiket bootolni akarom azt kimozgatom a pendrive gyökerébe. A 2. partíción olyan bootolható image tartalma legyen amiben van grafikus felületű filekezelő. pl Macrium Reflect free [link]

Mikor már nem kell mehet vissza a saját könyvtárába. 1-2s a mozgatás. Bármelyik bármikor cserélhető /frissíthető /bővíthető. Secure boot kompatibilis.


Egyedül az új Linux Mint nem indult így valamiért, azt Ventoy-ra tettem.

márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerrel jártál???
márc. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!