Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azokhoz szól a kérdésem akik...

Azokhoz szól a kérdésem akik Windowsról a Linux valamelyik disztribúciójára váltottak. Mik a tapasztalataitok? Melyiket választottátok?

Figyelt kérdés
És arra is kíváncsi vagyok hogy mikre használjátok a számítógépet.

ápr. 13. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Én gamer szempontból már közel használhatónak mondanám. Nyilván sok játék még mindig nem, de alakulgat. Nem látom még azt, hogy miért is kellene váltanom, tehát nem váltok,.jó a windows, de kipróbálni érdemes azért... fps-t összehasonlítani olyan játékokban, amiknél jók a tapasztalatok az mehet szerintem.


De alap felhasználásra, mint média és böngészés, arra azt kell mondjam, hogy szinte kompromisszummentes. Nyílván néhány dolgot meg kell tanulni újra, de amúgy megy rendesen. Akinek csak erre kell gép, annak tényleg lassan mindegy lesz, hogy windows vagy linux sőt, a legtöbbünknek mindegy is.


Pl nagy hiányossság linuxnál még amúgy az MS Office. Ilyen gagyi libreoffice és társait lehet használni. Amennyit nekem szükségem van ezekre, úgy nyilván rohadtul nem számít. Meg akinek nagyon az ms megoldása kell, annak ott a böngészős változat, onedrive-ból vagy office365, és akkor linuxon is menni fog minden.


Ubuntu alapon megy egy szerverem még. Ilyen kis otthoni dolog, képszinkronizálás, torrent, ilyesmik. Erre meg nem is lehet más már az ajánlás, mint linux.

ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 gentoojedi ***** válasza:
84%

1-es. a Softmaker Freeoffice a barátod. [link]


Ha meg kell az MS Office felhős szolgáltatása, akkor böngészőből is lehet használni az MS Office-t, aminek mindegy milyen operációs rendszerről használod.

ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szikszai.B ***** válasza:
83%

Kell hozzá nyitottság, hajlandóság a tanulásra, türelem, és az, hogy az ember tényleg akarjon váltani.


Én eleve informatikusként indultam neki, tehát én már tudtam programozni, amikor váltottam, szóval nem okozott különösebb gondot az, hogy utánaolvassak annak, aminek kell, és hogy használjam a parancssort. Az is segített, hogy én még DOS-on nőttem fel, ott meg azért kellett config.sys-t és autoexec.bat-ot barkácsolni.


A legkorábbi Linuxos élményem olyan 2005-2006 körüli időkből származik. SUSE-t és KDE-t próbáltam ki, de akkoriban nem éreztem azt, hogy nekem erre szükségem lenne, és hát bugos is volt.

Aztán 2016-ban fedeztem fel ismét a Linuxot, akkor váltottam is egyből, még egy darabig volt virtualizált Windows-om, de az sincs már meg évek óta (csak munkahelyen használok Windowst, céges policy).


Ez alatt a 8 év is nagyon sokat fejlődött a Linux, sokkal problémamentesebb már, mint volt akkoriban. A programok ellátottsága persze még mindig nincs akkora, mint Windows alatt, illetve játékból is kevesebb futtatható Linux alatt, de nagyon sokak számára szerintem az is elég, ami van.


Több disztrót is kipróbáltam, nekem a Fedora vált be, nagyon stabil, és eléggé frissek is a csomagjai. Saját szerveren is RHEL-alapú disztrót használok, céges szerveren Debian fut.

ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szikszai.B ***** válasza:
Office-ra: én a WPS Office-t használtam régen, az MS Office kompatibilitása jobb volt, mint a LibreOffice-é.
ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint, stabil, könnyű a használata laikusnak is. Gyakorlatilag minden működik. Office feladatok, email, böngészés, streaming, képszerkesztés, nyomtatás, scannelés. Játékra nem használom.
ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
* ja és LibreOffice-t használok!
ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Volt nemrég egy hasonló kérdés, amire sok válasz volt épp a LINUX használhatóságáról.

( Ha érdekel, írd be itt keresőbe: Linux, vagy valami hasonlót. :))

Én korábban is próbáltam, de az utolsó lökést a Win 10 adta meg...

3 gépem van, amit használok itthon, vagy utazás közben. 2 gépen linux Mint, a harmadikon most épp Ubuntu.

Ez utóbbin szoktam "tesztelni" a disztrókat, és épp most is keresek valamit. Fedora-n gondolkodom, mert még nem próbáltam, és jókat olvastam róla.

Elhatározás kérdése, hogy kiből lesz Linux felhasználó. :)

Aki nem hajlandó rászánni az időt, és tanulni , az nem fog váltani akkor sem, ha hetente kell újratenni a Windows-t a gépén.

Nem kell a "mélységig" belemenni, csak kicsit utána olvasni pár dolognak, és már akkor jobban ki tudod használni a Linux előnyeit.

Egyébként a fejlesztők és rendszergazdák többet használják a Linux-t, mint mi egyszerű felhasználók gondolnánk. De az egy másik kategória. :)

Ahogy írták is, az elmúlt néhány évben is rengeteget fejlődött a Linux, és hol van még a Vége?

Céges gépen nem tudom kikerülni a Windows-t ( Most épp 11) Múlt héten is volt valami frissítés rajta és kicsit még rosszabb is lett...:(

ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Thunderfairy ***** válasza:

Linux Mint van a gépemen Cinnamon felülettel. Pont azért is jó a cinnamon mert windows szerű kinézete van. Mindenre tudom használni, játékra is. A Lutris és Steam / proton-al jól lehet játszani is Linux alatt. Semmit nem tud a windows amiért vissza kellene mennem rá. Sőt, minnél többet olvasok a windows-ról annál inkább Linux-ot akarok használni. Visszont úgy van ahogy itt előttem írták. Csak úgy lehet átszokni Linux-ra ha komolyan váltani is akarsz. Igy visszont nagyon gyorsan el fog tünni a windows az ember életéből.


Csak a Linux a jó rendszer.

ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mar evek ota kubuntu van mindketto laptopomon es nem hianyzik a win
ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tom Benko ***** válasza:
Amíg meg nem értettem az ideológiáját, addig kegyetlen volt, amit szoptam. Utána már könnyen mentek a dolgok.
ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!