Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopnál miért van az,...

Photoshopnál miért van az, hogy kép élesség stb. javításkor pixelesebb lesz picit a kép (lent)?

Figyelt kérdés

Például tengerpartos fényképeket photoshoppal kiélesítek (kép--korrekciók--automatikus szintbeállítás/kontraszt/szín) akkor gyönyörű éles, szép színvilágú lesz a kép, leszedi róla azt a fényképeknél látható hol fehéres, hol sárgás fátylat. De megfigyelető javítás után (pl. egybefüggő felületek, kék ég esetén) hogy picit pixelesebb lesz a kép. Vajon ez azért van, mert kiélesedik, és eltűnik az a halvány "fátyol" a képről? Tehát az nem baj, nem rontja a fénykép minőségét?

Itt van 2 példa, rengeteget javít a photoshop:


Előtte:

[link]


Utána:

[link]


Tehát a "fátyol" lekerülésétől pixelesedhet? (A pixelek itt nem látszanak:))


Canon powershot sx 120 IS típusú gépem van, amúgy sem értem, mitől pixeles pl. az égbolt, nem egy olcsó gép.


2011. jan. 30. 23:56
1 2
 11/15 anonim válasza:

A szűrők(filter) között van egy olyan, hogy Sharpen(élesítés) és egy olyan hogy Noise(zajszűrés).

De mint mondtam, ez a Photoshop-ban szerintem használhatatlan.

2011. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Kipróbáltam, a zajcsökkentés a pixeleket szépen eltűnteti, viszont ha ránagyítok a fényképen erre-arra, azt vettem észre, hogy bizonyos képelemek színét kiszívja. Mellékelek példát:


Előtte:

[link]


Utána:

ttp://kepfeltoltes.hu/view/110204/416940226k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Én ezt már teljesen nem értem, hogy ez meg mitől lehet..:(

2011. febr. 4. 23:45
 13/15 A kérdező kommentje:

Juj, a 2.-at rosszul másoltam, tehát utána:

[link]


Nézzétek a fürdőruha meg a nő színét.:S Pedig a pixelek szépen eltűntek, ill. mérséklődtek, de hát így se jó..:(

2011. febr. 4. 23:47
 14/15 A kérdező kommentje:
Jah, ezek ránagyított és kivágott képrészletek.
2011. febr. 4. 23:48
 15/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a MB-juk is csökken ezután. Köszönöm annak, aki segít!:)
2011. febr. 4. 23:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!