Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopnál miért van az,...

Photoshopnál miért van az, hogy kép élesség stb. javításkor pixelesebb lesz picit a kép (lent)?

Figyelt kérdés

Például tengerpartos fényképeket photoshoppal kiélesítek (kép--korrekciók--automatikus szintbeállítás/kontraszt/szín) akkor gyönyörű éles, szép színvilágú lesz a kép, leszedi róla azt a fényképeknél látható hol fehéres, hol sárgás fátylat. De megfigyelető javítás után (pl. egybefüggő felületek, kék ég esetén) hogy picit pixelesebb lesz a kép. Vajon ez azért van, mert kiélesedik, és eltűnik az a halvány "fátyol" a képről? Tehát az nem baj, nem rontja a fénykép minőségét?

Itt van 2 példa, rengeteget javít a photoshop:


Előtte:

[link]


Utána:

[link]


Tehát a "fátyol" lekerülésétől pixelesedhet? (A pixelek itt nem látszanak:))


Canon powershot sx 120 IS típusú gépem van, amúgy sem értem, mitől pixeles pl. az égbolt, nem egy olcsó gép.


2011. jan. 30. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1/2,5"-os érzékelős gépnél amire rányomtak 10 megapixelt hogy akarsz élesítéssel homogén felületet csinálni utólagos beavatkozással? Lehetetlent kívánsz.
2011. jan. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hehe, ha 40 ezresért nem olcsó egy gép nálad, akkor mi az ami olcsó? Műanyag fényképező cukorkával a belsejében?
2011. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jójó, én sem úgy értettem a nem olcsót, tudom, hogy olcsó, csak hogy sokszor a barátnőm 15 ezres kis kompaktja sem pixelesedik, ez mitől pixeles? Azt azért reméltem, hogy a képminősége szép lesz viszonylag.

De azért jó, hogy így feljavítom a képet a pici pixelesedés ellenére is, nem? És azért pixelesedhet feljavítás után jobban, amit fent írtam, hogy eltűnik róla az a "homogénesítő" fátyol?

2011. jan. 31. 12:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Jah, ment a zöld kéz.:)
2011. jan. 31. 12:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, most nézem facebookon, hogy csomó ismerősömnek, akiknek még olcsóbb gépe van, mégse pixeles a képe.:(
2011. jan. 31. 12:50
 6/15 anonim válasza:

A pixelesedés nem csak a géptől függ, hanem a fényképezés körülményeitől és a beállítástól.

Ha ISO 100-al fényképezel, akkor lesz a legjobb a képminőség(legkevésbé zajos), de ha szarok a fényviszonyok akkor egy ilyen autómata gép nem iso100-al fog fényképet csinálni, hanem valami rosszabbal, amitől pedig pixeles lesz a kép.

Nem véletlenül használnak a fotósok pl. állványt, mert akkor lehet "minden körülmény" között ISO100-as képet készíteni.


Egyébként meg a Photoshop élesség javítás és zajcsökkentés területén elég szar program.

Ezekre külön program szükséges. Nekem a NeatImage vált be.

2011. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerintem szépen javít. Azért jól teszem, hogy (nézd a fenti példa képeket) a pici pixelesedés ellenére javítok?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. febr. 2. 21:59
 8/15 anonim válasza:

Jó lett, de én végig a zajcsökkentés és élesítésről beszéltem, te pedig a kontrasztot és egyebeket állítottad!

Azt írtad, hogy élesítettél a képen, azért írtam én is az élesítésről, de most látom, hogy te egészen másról beszélsz élesítés címszó alatt:)

Az tény hogy élesebbnek látszik, de hivatalosan nem "élesítettél" a képen. Csak az expozíciót(görbét) javítottad. A Photoshop-ban ez két teljesen külön menüpont, és én arról beszéltem, aminek a hivatalos neve élesítés és zajcsökkentés(kevésbé legyen pixeles).


Na mindegy akkor egy tanács hogy jobb legyen:

1, Photoshop autómatikus beállítás - ahogy azt már meg is csináltad

2, Torrenttel szedd le a NeatImage-et és azzal le tudod szedni a pixelesedés és + élesíteni is tudsz rajta.

Akkor nem lesz ilyen "pöttyös".

2011. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ez amúgy Photoshopban is benne van?
2011. febr. 3. 12:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha igen, hol?:)
2011. febr. 3. 12:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!