Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 telepítés hiba...

Windows 8 telepítés hiba Virtualbox?

Figyelt kérdés

Eddig mind a DP-t, CP-t letöltöttem a win8-ból. Most letöltöttem a Release Preview-et is. Fel akartam rakni a Virtualbox-ra, de rögtön a "Windows" felirat megjelenése és 5-8 mp töltés után ezt írja ki a Virtualbox-ban:


Your PC needs to restart.

Please hold down the power button.

Error Code: 0x0000005D

Parameters:

0x03062E05

0x756E6547

0x49656E69

0x6C65746E


Ilyet még nem láttam és állítólag ez a legstabilabb verzió, de ehhez képest nem működik, pedig mind a kettő másik működött! Gyors segítséget kérek!



2012. jún. 1. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ACPI hiba. VBox-ban az ACPI és az IO APIC legyen engedélyezve a telepítés előtt. Ha ennek elléne is csinálja, akkor várd meg a következő VBox frissítést, alternatívaként próbálj meg más virtuális gépet, pl. a VMWare Player is ingyenes, és ugyanazt tudja, mint a VBox.
2012. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Valor ***** válasza:

A VirtualBox eg fos bughalmaz. Volt "szerencsém" 1 éven át azt használni főiskolai tanulmányaim során, és senkinek sem javaslom a használatát. Ott a VMware, az sokkal jobb (főleg a Workstation változata).

De ezt csak olyan OFFtopikként írom, a konkrét hibával kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni. :)

2012. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
AZ a vicces, hogy két gépen is ugyanazt a hibát adta ki... :( Az ACPI meg IO ACIP meg nem tudom micsoda dolgokat már próbáltam (mert emlékszem kellett valamit csinálva vele a CP-nél is), de nem működik. Utána direkt frissítettem a VIrtualbox legújabb változatára... nagyon felhúzott, mert lemerült tőle az adatcsomagom, viszont semmit nem nézhettem meg belőle.
2012. jún. 1. 21:28
 4/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a VMware Workstation-on is, de az nem érzékeli még az ISO fájlt sem!
2012. jún. 1. 21:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Most már érzékeli, de ugyanaz a hiba! Nem a Virtualbox hibája volt. Ez az Win8 egy szar.
2012. jún. 1. 21:40
 6/13 Valor ***** válasza:
Kipróbáltam VirtualBox-on, és minden gond nélkül feltelepült a Win8RP x64-es változata, tehát Nálad van valahol a gond. :)
2012. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp, én is most raktam fel éppen VBoxra.
2012. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kérdező: nekem is ez a gondom

(itt az én kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3.. )

2012. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Van már megoldás? Nálam is ez a probléma, ha io apic-et kikapcsolom (piix3 chipsettel megy csak), akkor már kék képernyős hiba fogad ;>
2012. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Virtuális gépbe csak azért nem lehet telepiteni, mert nincs processzor virtualizáció. ennyi...
2012. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!