Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi Windows XP gyorsítós írásról?

Figyelt kérdés
[link]

#Windows #Windows XP #gyorsítás #XP #windows xp gyprsítás
2013. jan. 16. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az asztalon lévő sok hivatkozás az indexelést bezaarja, illetve túlóráztatja.

De...Miért törölnéd ki az ikonokat, amikre nyilván szükséged van, ha az indexelést is kikapcsolhatod: ;)


Szerintem ilyesféle irányba indulj el.

Indexelés kikapcsolása, rendszer biztonsági másolatának kikapcsolása, automatikus helykereső tiltása, és társai.


[link]


Ezen az oldalon keresgélj, elég jó trükköket lelhetsz.

Számtalan rendszergyorsításra alkalmas máveletet leírnak részletesen, csak el kell olvasni mindent. Időigéányes de garantálom, hogy gyorsabb lesz az xp-d.

2013. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 csacsi2 ***** válasza:

Általában a lassulás az elszemetelődéstől és hibás regiszterbejegyzésektől, ill. a lemez töredezettségéből / állapotából adódik.Ezeken kívül

A feleslegesen futó folyamatok / szolgáltatások és automatikusan induló programok.

Alap beállítások sosem személyre szabottak. Rengeteg módja van a gyorsításnak elsősorban a képi megjelenítések

Sajátgép / tulajdonságok / speciális /kép hatások (teljesítmény) itt minél kevesebb van kipipálva annál gyorsabb (pl animácio)

Rengeteg van amit El/beállíthatsz. Mindenek előtt készíts biztonsági mentést mielőtt nekifogsz.Sok program van már amik tartalmazzák ezen funkciókat (a legálltalánosabbakat) optimalizálás néven pl.: Jv16Powertools vagy az Advanced System Care system controll-ja.



Ezek a saját beállításaim, hosszú ezért inkább feltöltöttem:

[link]


XXXX = zippyshare.com



Csak egy pár a leírásból:

A Windows benttartása a memóriában

Gyorsabb internet XP alatt

Az Internet Explorer külön processben való futtatása

Parancsikon nyíl eltüntetése

8+3-as fájlnév kikapcsolása

EnablePrefetcher érték optimalizálás

Gyorsabb rendszerleállítás

NTFS gyorsítása

"Beállítások mentése kilépéskor" funkció tiltása

futtatott programok nyomonkövetés kikapcsolása

Gyorsított Windows XP indítás Boot.ini

Stb....Még ezeregy dolog!


Inkább nézz utánuk, mielőtt állítanád, ha esetleg nem értenéd (bár elég érthetően van megfogalmazva)

2013. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 csacsi2 ***** válasza:

kimaradt, de a regitry módosításnál legyél óvatos!

Ajánlom a regalyzer nevü programot, menti a beállításokat amiket elállítasz.Egy klikkre visszavonhatod, vagy akár elmentheted a módosításokat egy reg fájlba(létrehozás és visszaállítás).

Biztonsági mentésnek meg az Acronis True Image ami fut cd / pendrive -ről is ha minden kötél szakad!

2013. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük:

Az írás tele van hangzatos közhelyekkel, ami engem személy szerint zavar, de végülis nem ettől lesz egy írás hasznos vagy kevésbé az.

Asztal. Az, hogy ki hogy használja az asztalt, az egyéntől függ. Nem tudok egyetérteni a kissé következetlen, ideológiai érvelésével. Az asztal nem csak egy háttérkép mutogatására való, és mondjuk hacsak nem egész nap ugyanazzal az egy alkalmazással dolgozol, durva túlzás a "soha nem látom az asztalt" érvelés.

Ha már kitalálták az asztalt, akkor az ember használja is. Megszokás kérdése, hogy ki hogy használja a rendszerét. Valaki minimalista módon tényleg csak a sajátgépet meg lomtárat hagyja kint, de másvalaki meg szereti, ha a gyakran használt programjai ott virítanak az asztalon. Mert kényelmes. Egyik elv sem jobb vagy rosszabb a másiknál, egyszerűen megszokás kérdése. (És ugye ha az ember sok programot használ - mert ha már van egy nagy teljesítményű számítógépünk, akkor azt ne csak Wordre használjuk már - nem rossz, ha a gyakoribb dolgok kéznél vannak.)

(Megjegyezném, hogy nem kell lecsukogatni mindent az asztal megjelenítéséhez, mert van rá igen jó billentyűkombináció. Azt is megjegyezném, hogy gyorsabb két billentyűvel letenni mindent az asztalra, és kattintani kettőt egy parancsikonon, mint start menüből kikeresgetni.)

A parancsikonok betöltése valóban időt vesz igénybe. Ami parancsikononként kb. tizedmásodperc nagyságrendű. (Ezt elhagyva kevesebb időt takarítasz meg jóval, mint amennyi idő alatt az adott alkalmazást start menüből elindítanád.)

Arról nem is beszélve, hogy az asztali ikonok gyorsítótárazva vannak, és a szövegben említett khm.. "megrebbenés" eléggé valószerűtlen. (A többi technikai tévedést most nem akarom ecsetelni.)

A lényeg: tényleg igénybe veszi az erőforrásokat, ha parancsikonok vannak az asztalon, de közel sem olyan drámai mértékben, mint ahogy azt az írás sugallja. Ráadásul ha egyszer betöltődött, onnantól nem fogja lassítani a rendszert, és a parancsikonom mellesleg NEM valami automatikusan, háttérben futó folyamatok.


Háttérkép.

Ez is erősen túl van dramatizálva. Jó, persze, ne 16 megabájtos képet tegyünk ki, de a gigabájtos memóriák és GHz-es procik korában egy párszáz kilobájtos kép nem fogja két vállra fektetni a rendszert. :D


A bejárási útról meg annyit, hogy eléggé el van tévedve a cikk írója. Ez nem holmi út, ahol kilométereket kell végiggyalogolnia a rendszernek :D hanem egyszerűen az adott objektum fájlrendszerbeli helye.


Gyorsindítás. Ízlések és pofonok, lehet használni, bár az "állandóan frissülő asztal" kvázi bullshit. (Igen, frissülnek az aztali ikonok képei, mondjuk felbontás váltásakor, vagy ha fullscreen alkalmazást használtál.)

(Ráadásul kicsit ironikus, hogy fellengzősen leszólja, aki 3 ikonnál többet tart az asztalon, de ő telepakolta 29 ikonnal a gyorsindítót.)


Konklúzió:

Igen, az asztal betöltődését minimálisan gyorsítja, ha minimális számú parancsikonnal dolgozunk. De közel sem olyan drasztikusan, ahogy azt a cikkben leírják.

2013. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tabaki ***** válasza:

Cikkíróban ekkora marhát!

Az én gépem dög lassan tölt be (őskövület, millió kis progi van rajta, gondolom, ezért nem segít rajta az áldozatos registrypucolás, töredezettségmentesítés), de speciel a háttérkép meg a százhúsz ikon egy villanás alatt megjelenik. De végszükségben okvetlenül kipróbálom a módszert, hátha lefaragok egy negyedmásodpercet a negyedórából...

"Ha valakivel közösen használod a gépet, akkor természetesen őt is avasd be a titokba!"

Habár történetesen egyedül használom, majd körüziben értesítek boldog-boldogtalant, hogy új korszak virradt ránk. Hű, hogy fogják dicsérni az eszemet!

2013. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 csacsi2 ***** válasza:

tabaki

Attól függ mivel töredeztettségmentesíted! Olyan program kell ami képes a Boot szektort, Mft -t is letöredezettségmentesíteni, pl a Diskeeper.A merevlemez állapotának, nem árt néha lefuttatni a CHKDSK-t kapcsolókkal /f /r /x !Az meg hogy mivel és milyen mélységekben takarítasz az megint nem mindegy. Nekem 6 éves az XP-m mégis gyors. Nem árt a rendszerleírót is töredezettségmentesíteni. A telepített programok maradványairól nem is beszélve.

A Ccleaner- t nem tartom a legjobb tisztítónak, de ezért írtam a ccancer-t ami kibővíti:

[link]

A regiszter takarítója semmit nem ér. Inkább a Jv16PowerTools, vagy a Registry Reviver- erre a célra.

Általános tisztításra jó az Advanced System Care.

A számítógép indulása viszont tényleg nagyban függ az induló szolgáltatásoktól,programoktól és az olyan beállításoktól, hogy ne várjon a hálózatra, rendszerfájlok előrehejezése stb. Minden esetre érdemes figyelni az eseménynaplót a hibák kapcsán, ami szintén fogja a gépet.A Windows prefetcher szolgáltatása (előtöltés), ami gyorsítaná a betöltést az is egy idő után csak lassítja. Érdemes kikapcsolni, vagy csak a boot idejére engedni. Én kikapcsoltam és inkább használom a Startup Faster-t.

2013. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tabaki ***** válasza:
Csacsi2, kösz, legalább a felét még nem próbáltam, asszem, eljött az ideje.
2013. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ha valakivel közösen használod a gépet, akkor természetesen őt is avasd be a titokba!"

Oké, ennek a cikknek az elolvasása feldobta a napom. :D

Nekem az tetszik, amilyen átéléssel beszél a hosszadalmas, fárasztó bejárási utakról :D Meg ugye milyen fárasztó, ha azt a sok-sok utat egy másik meghajtóig meg kell tennie a rendszernek... :D Besírtam :D

2013. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A többi cikket is elolvastátok? Merthogy ez 9 tippből áll, nemcsak az asztalról és az ikonokról van szó, hanem az egér gyorsításáról, az automatikusan induló programok kordában tartásáról, progik uninstallálásáról , a vizuális effektekről, rendszererőforrások központi beállításáról, a lapozófájl beállításáról, lemeztöredezettség-mentesítésről, felhasználói fiókokról, és a rendszervisszaállításról. Ha csak az asztali ikonokat és a háttérképet iktatjuk ki, az tényleg nem sokat oszt-szoroz, de az összes tipp betartásával már lehet érezhető gyorsulást elérni. Azért van úgy megfogalmazva az írás ahogy, mert elsősorban laikusok számára készült.
2013. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem, én leragadtam ennél.


Félre ne érts: nem a megfogalmazás a baj. Igen, egy laikus számára közérthetően kell fogalmazni. Na de a tényeket kell közérthetően fogalmazni. Nem pedig a tömör bullshit-et. Mert mi jön le az egybizer júzernek ebből az írásból? Attól lassú a gép, mert ikonok vannak az asztalon. A gépnek meg sokat kell menni, mire a D meghajtót megtalálja. És a gép sokat dolgozik, ha egy ikont kiteszek az asztalra. Kb ez jön le egy laikusnak. A közérthetőség és a marhaság között azért van egy elég erőteljes határ. De mindjárt megnézem a többit is.

2013. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!