Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi Windows XP gyorsítós írásról?

Figyelt kérdés
[link]

#Windows #Windows XP #gyorsítás #XP #windows xp gyprsítás
2013. jan. 16. 21:13
1 2
 11/18 csacsi2 ***** válasza:

1.Hihetetlen kész vagyok

Inkább néha ki kell üríteni az ikonCache-t.

Nem kell sok ikon csak amit használsz rendszeresen.Háttérkép lehetőleg legyen bmp.


2.Egér.

Ez nem tuning amit ír csak állítsd érzékenyebbre illetve amit írtam általánosságban is él minél kevesebb a képi megjelenítés annál gyorsabb.Finomhangolásra ott az intelliMouse.


3.MSCONFIG

Ami indúl lassít. Amit lehet állíts le. Mellesleg azt is írhatta volna hogy hogyan töröld ki belőle a nem induló bejegyzéseket (ha csak nem szeretnél egy kisablakot minden indíráskor hogy szelektív indítással fut:MSConfig CleanUp -al kitörli a nem bepipáltakat (amúgy meg regedit run -jából kell kitörölni az msconfig indítást, ha nem működne a kipipálás).

A többi fülről nem is beszélt pl a Boot.ini, system.ini az utóbbihoz hozzátennék +1 trükköt ami gyorsítja a weboldalakon a videók betöltődését:

+++bónusz trükk

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

Az autoexec futtatásának tiltásáról sem írt (hamár boot gyorsítás.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon "ParseAutoexec"=0

A mási a boot ini fájl ami meghatározza az indítást, sérülése esetén el sem indul: pl: /noexecute=AlwaysOff /NOPAE /No GUI boot


4.Uninstall

Neee a Windows beépített eltávolítójával, rengeteg bejegyzést ,szemetet hagy magaután. TotalUninstall,UninstallTool ezek utána néznek a maradványoknak és figyelik a telepített programokat, hogy uninstall-kor maradéktalanúl eltávolítsák azt!

A rejtett programokkal mivan?! Azt is pl MSN (megszűnik) el lehet távolítani.

/windows/inf/sysoc.inf fájból törölni kell a hide szavakat és megjelenik a telepít/töröl-ben.


5.rendszererőforrások

Ezt írtam minél kevesebb pipa annál gyorsabb.


6.Virtuális memória.

Én hagynám autón mivel, ha van merevlemez akár több is akkor biztos elég lesz. Ami a hátránya hogy lemezre írja, hogy töredezik így lassabb is lehet mintha kissebb lenne. Inkább azt írtam volna le hogy ne törölje a lapozófájlt leállításkor, mert lassítja a kikapcsolást.A másik hogy használat közben a programok bent szokták magukat felejteni a memóriában ezért használj memoria felszabadító programot. Ez jól jön ha nagy memóriaigényű progit futtatsz pl videoszerkesztők.Ilyen pl az Advanced System Care smart ramja, auto felszabadít üresjáratban, nekem ha elindítom esetenként 100-150 MB -ot is kipucol!


7.töredezettségmentesítés

Az XP- nem jó a töredezettségmentesítője, nagyon rosz az algoritmusa és a rendszerfájlokat nem képes.Erre írtam a Diskeeper-t, ami a gép indulásakor futtatja magát (ha bepipálod a boot idő gyorsítást ami az MFT táblát töredezettségmentesíti. (ebben található az összes fájl és mappa tulajdonsága elérése, tehát fontos információkat tárol ami egy másolás ,törlés alkalmával is megváltozik így töredezik.


8.felhasználói fiók (1 felhasználó teljes jogkörrel)

Enyém a gép ne nyúljon hozzá senki!!!!!!!!


9.Rendszervisszaállítás

A másik XP-s Vicc. Nem működik. Mi van ha megsérül egy rendszerfájl, vagy boot vírus egyéb?! Tönkremehet a boot szektor MBR is akkor El sem sem indul a gép, emellett rengeteg helyet foglal mert gyengén tömöríti a mentést és rendkívül sokáig!

Erre egy program az Acronis True Image Home.

Mielőtt elkezdené boot-olni az oprendszert, csak nyomni kell egy F11 -et és már vissza is lehet vele állítani a Teljes merevlemez-képet. Tehát minden írt adatot a merevlemezen. Ehez egy pár megás fat partíciót hoz létre ahonnan elsőként indítható. Ki lehet írni cd-re, pendrive -ra.


Minden esetre mindennek van előnye és hátránya, az egyensúlyt meg kell tartani! +sebesség -kinézet,


10.egyszerre több program is fut a gépen +szolgáltatások, azaz az összes folyamat, amit ugyebár a felesleges szolgáltatások, automatikusan induló programok kilövésével minimalizáltunk.Viszont ezek a programok versenyeznek a processzorhasználatért. XP-ben ezt lehet ideiglenesen priorizálni. A process tamer automatikusan kiossza a prioritásokat, de be is lehet állítani folyamatonként minek mennyit szánsz.

Ugyan ez van a hálózati sávszélességgel is arra a Cfosspeed .



Ha érdekel a lemezterület csökkentése:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Próbáltam rövid lenni, egyéb buherákat ezért is töltöttem fel.

A programokkal kapcsolatban csak microsoft ne! Látjátok mit tettek a skype-al!

Amiket írtam azok helyett is van más én ezekben bízom, bizonyítottak!

2013. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 gyuripapa21 ***** válasza:

Csacsi2-nek.

ez a link viszont nem müxik .

2013. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 gyuripapa21 ***** válasza:

Ezek a saját beállításaim, hosszú ezért inkább feltöltöttem:

[link]


XXXX = zippyshare.com

2013. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 csacsi2 ***** válasza:

mivel fájlmegosztó linket nem lehet kitenni ezért amit ki X -eltem az helyére be kell írni:

zippyshare.com

2013. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 tabaki ***** válasza:

Bizony, működik, múlt éjszaka már azt tanulmányoztam. Hát, nem csoda, ha megy a géped ennyi rafinéria után...

Hanem: Mi ez a riasztóan hangzó ccancer bővítés? Illetve bemutatod képen, a vak is látja, de hogy kerül a ccleanerbe?

2013. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A cikkben leírtak javát már az olvasása előtt megcsináltam, kivéve talán a parancsikonok eltávolítását.

Különösebb gyorsulást nem tapasztaltam.

Igazából inkább legyen egy kicsit lassabb de stabilabb a rendszer, szerintem.


Jó sok hasznosnak tűnő választ kaptam a kérdésemre, amiket köszönök szépen.


csacsi2: te meg felsoroltál itt meg a linkelt kommentjeidben annyi tisztító, karbantartó és felügyelő progit amennyi program összesen nincs a gépemen :-).

De valamikor biztos hasznát veszem majd.


Mivel nem vagyok egy nagy számtek zseni, ezért olyan mélységekig nem hiszem, hogy belenyúlok a gépben mint pl. csacsi2, de a későbbiekre még jól jöhetnek ezek a tippek is.


A ccleanert használom, ezért érdekelne engem is az a bizonyos ccancer bővítés és, hogy mit is csinál pontosan.

Valamint ami még részletesebben érdekelne:"A merevlemez állapotának, nem árt néha lefuttatni a CHKDSK-t kapcsolókkal /f /r /x !", hogy ez mit is is csinál és hogyan?


Még egyszer köszi mindenkinek és csak folytassátok az eszmecserét, bármikor jöhet egy újabb hasznos infó.

2013. jan. 19. 20:53
 17/18 csacsi2 ***** válasza:

Nem használok nagyméretü programokat (csak hasznosakat), kivéve a vírusírtó.

A CCEnhancer Bővíti ki a listát a CCleaner-ben úgy, hogy a CCleanerben lévő Winapp2.ini fájlt felülírja.Okos emberek bővítgetik a listát hogy az újabb szemetelő alkalmazásokat is kitakarítja.A program portable, nem kell telepíteni csak elindítod letöltést és le is cseréli a fájlt. Ezt te is megteheted akár, mert le lehet tölteni a weboldalukról, vagy akár az ini fájlt szerkesztve bemásolható a tartalma.De azért egyszerűbb megnyomni egy gombot!

[link]


minden esetre nem javasolt rendszeres mélytakarítás, mert kell egy kis idő a programoknak míg lefrissítik a fájljaikat.

Aminél figyelmeztet a program ,ha olyat jelölsz be azt nem kell bejelölni csak ha gond van vele. Beállítások is alapra állnak és lehet visszaállítani pl.: a flash player settings.


Merevlemez állapot.

Egyes esetben sérülhet a merevlemez egyes szektorai.

rosszabbik eset ha nem üres terület hanem egy megírt (fájl) része lesz hibás. Ilyenkor jönnek a lefagyások, meg a furcs viselkedés (leteszi magát a tálcára) és a hibaüzenetek hogy nem tudja írni a memóriát stb.

ennek javítására szolgál a windows beépített parancsa a CHKDSK.

Ezt kapcsolókkal érdemes futtatni, hogy ne csak ellenőrizze, de próbálja meg kijavítani a hibás szektorokat. Mivel a teljes lemezterületről van szó ezért az operációs rendszer futása közben nem tudja megtenni (ezért kell leválasztani az x kapcsolóval) csak újraindításkor. 5 lépésben elég sokáig eltarthat.Tehát

Parancssorból indítva:

Futtatásba cmd

Parancsori ablakba CHKDSK [meghjtó betűjel]: /f /r /x

tehát a c: meghajtón

CHKDSK c: /f /r /x


f-javítás

r-hibás szektorok keresése

x-leválasztás


Ha minden rendben megy akkor a fájlrendszer és a szabad terület összes szektora ki lesz javítva.

Ha csak ellenörzés (írásvédett mód) akkor chkdsk c:

[link]

2013. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Üdv. Hát nekem bőven elég az a feladat amit a cikk írója megpróbált az értésemre adni! Amit ti javasoltok nekem már sok bigyó és művelet. Lehet hogy jobbak és gyorsabb lesz a gép csak nem értek hozzá annyira.
2013. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!