Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem lehet windows 7-et linux...

Nem lehet windows 7-et linux szerverbe bejelentkeztetni, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Először is, amikor tartományba akartam léptetni kiírta, hogy "nem talál ilyen tartományt, vagy nem lehet bejelentkezni". Aztán kaptam segítséget: registry-ben adjak hozzá két kulcsot:


HKLM

System

CurrentControlSet

Services

LanmanWorkstation

Parameters


Itt létrehozni ezeket:


DWORD DomainCompatibilityMode = 1

DWORD DNSNameResolutionRequired = 0


Ezzel működik a tartományba léptetés, kéri az újraindítást. De újraindítás után, amikor be akarok lépni ezt írja:

"A munkaállomás és az elsődleges tartomány között nem jött létre megbízhatósági kapcsolat"



2014. jan. 6. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt egy link:

[link]


sztem saccra próbáld meg azt hogy bejelentkezel a helyi számítógépen rendszergazdai jogosultságú felhasználóval

pl.:rendszergazda, és a sajátgép -> jobbklikk -> kezelés -> helyi felhasználók és csoportok -> csoportok -> rendszergazdák -> hely: %tartományod%, hozzáadás (itt valahol kell neki egy samba-root jelszó)-> kikeresed a felhasználóneved -> hozzáadás. Így a tartományos fiókod rendszergazdai jogot kap a helyi gépen függetlenül a tartomány beállításoktól. ez szokott segíteni...

2014. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom, ha sikerül, nem fogom tudni ezt alkalmazni, ugyanis az intézményünkben 4 infó terem van 20-20 géppel és vagy 800 diák.
2014. jan. 6. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!