Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyat akarok csinálni hogy a...

Olyat akarok csinálni hogy a fényképen rákattintok egy helyre és alatta van egy link és a neten odaugrik a címre a gép?

Figyelt kérdés

De ez csak egy nagy jpeg kép amint én rakom rá a láthatatlan helyeket ahol van alatta egy hivatkozás és a neten odaugrik arra az oldalra ha rákattintok a képre de a link nem látszik csak a kép .


Mivel csinálhatom ezt meg ?



2014. máj. 31. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

HTML-ben megoldhatod. Berakod a képet, majd rápozícionálsz linkeket. Talán könnyebb a <map> tag-et használva.


Van rá generátor is (nem próbáltam):

[link]

2014. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez nem jó ,nem engedi elmenteni mert nem vagyok regisztrálva.


Hogy kell símán megcsinálni hogy a gépemen ez működjön hogy rákattintok a jpeg kép részére és bejön az internet adott oldala?


Egyáltalán képnézegető programban működni fog ez ,most ACD SEE ben nézegetném. Vagy kell valami más program hogy ez működjön .?

2014. máj. 31. 21:01
 3/14 anonim ***** válasza:
A kép nem fog tárolni ilyen információt, képnézegető program sem tud ilyet. Ezért írtam, hogy HTML-ben kéne megoldani, és akkor egy böngészőben megnyitva azt a HTML lapot, működne az, amit szeretnél. A fenti linken kívül vannak más online eszközök is, de rendes programok is, talán a Kompozerrel is meg lehet csinálni (nem próbáltam).
2014. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tabaki ***** válasza:
Egy kép önmagában csak holt egy adathalmaz, amely magától nem csinál semmit. Valóban Első javaslata a legkényelmesebb, hogy egy HTML-oldalt készíts, amelyen <map>-tagekkel internetcímeket tudsz rendelni a képfelület részeihez. Erre nemcsak a Kompozer, hanem általában a többi VYSIWYG-honlapszerkesztő is alkalmas. Természetesen még szerencsésebb lenne, ha megtanulnád a HTML-nyelvet, egyrészt, hogy értsed is, mi történik, másrészt, hogy tizedakkora kódból megúszhasd. Mindezzel azonban továbbra is a kép MELLÉ teszed a szükséges adatokat, és csak böngészők fogják értelmezni. A képre nem tudsz ilyen tulajdonságot ráaggatni, nincs olyan adathelye, ahova beírhatnád.
2014. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor azt mondd el hogy csináljak egy üres html oldalt amire berakom ezt a képet és utána rárakom a láthatatlan négyzeteket amiben a link van és odaugrik.
2014. jún. 1. 12:36
 6/14 tabaki ***** válasza:
2014. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ahan.


És jól értem hogy képet csak internetről tudsz beszúrni tehát ha a gépemen van a kép azt nem tudod beilleszteni ? vagy a html fájlba nem tudod berakni?


[link]

2014. jún. 3. 21:27
 8/14 tabaki ***** válasza:

Hm. Nem egészen értem a kérdést. Kattints a párduc orrára, és az ott talált ZIP-fájlt bontsd ki egy neked tetsző helyre. Egy jpg-kép meg egy html-fájl van benne. Ez a kép értelemszerűen a gépeden lesz. Ha a mellé adott html-fájlt elindítod, a böngésző onnan fogja beolvasni. A kódszöveg <map>-tagjei között definiált címek most ugyan mind az internetre mutatnak, de csak azért, mert ezt kérdezted. Mutathatnának azok más, a gépeden lévő html-fájlokra, vagy akár szintén ottani képekre, szövegekre is. A próbafájl szerkezete ugyanaz, mint a honlapomon láthatóé. Ennek az utolsó hivatkozása ("map.zip") úgyis fölösleges és működésképtelen, mivel vélhetőleg magát a ZIP-fájlt nem másoltad a kibontottak mellé. Írd be ehelyett, hogy "cica.jpg" -- ez ugyanis garantáltan ott van... Mostantól fogva, ha a párduc orrára kattintasz, az nem a MAP.ZIP fájlt fogja keresni, hanem ugyanazt a párducot hozza be, de mivel ezt már csak csupasz képként, kattintgathatsz rajta akárhová, semmi különös nem történik.

Három megjegyzés:

1. Csak most vettem észre, hogy a kérdéses kattintóterület ALT opciójában benne felejtettem a "Jobb fül" megnevezést, ez problémát nem okoz, de bátran javítsd át "Orr"-ra.

2. A hivatkozásokat nem egészen ötletszerűen raktam a képre, talán meg is nézhetnéd őket, hátha hasznos lesz egyik-másik.

3. A képeket nem tudod 'beletenni' a HTML-fájlba, az egy szöveges fájl,tehát csak hivatkozni tudsz benne rájuk. A hivatkozás lehet abszolút vagy relatív útvonal, legegyszerűbb a bemutatott változat, amikor a két fájl ugyanabban a mappában van, ilyenkor elegendő a képfájl (vagy egyéb) nevét beírni.

2014. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hú ez nekem magas ,de akkor a map után elvileg odaírom a kép útját hogy hol van a gépemen és akkor elvileg az a kép jelenik meg a böngészőben és utána már csak rá kell pakoilni valahogy a linkeket ? de ez nekem elég bonyolult csak sejtem hogy valahogy így kell.
2014. jún. 4. 20:29
 10/14 tabaki ***** válasza:
Körülbelül... De, mint mondám, az a legegyszerűbb, ha a képed ugyanabban a mappában van, mint a html-fájl, mert akkor nem kell útvonalat írnod, csak a képfájl nevét, a a böngésző ott fogja keresni mellette. A html-fájl valójában egy egyszerű szöveg. Nyisd meg Jegyzettömbbel, akkor látod, hogy hova kell írnod a képfájl nevét, illetve a linkeket. Az énáltalam definiált területek csak erre a képre érvényesek, mert a kép méreteitől függnek. Most elmegyek itthonról, addig próbáld értelmezni a területek megadását. Hamarosan visszajövök, és leírom neked a lényeget.
2014. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!