Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Informatikusok, rendszergazdák...

Informatikusok, rendszergazdák! Van erre a problémára valami tippetek, ötletetek a megoldásra?

Figyelt kérdés

Windows 7 rendszer alatt szeretném megoldani, hogy a rendszer hangerejét csakis Registry-ből lehessen módosítani, a tálcáról és a vezérlőpultból ne lehessen állítani a hangerőt.


Valakinek van valami ötlete erre a megoldásra, amit lehetőleg laikusoknak nem annyira könnyű kijátszani?


(Fix. hangerőn szeretném hagyni a rendszert úgy, hogy utána ne lehessen állítani, szóval pl. az is megfelelő lenne, ha egy minél láthatatlanabb, rejtettebb program X időközönként felülírná a registry-ben a beállítást, vagy akkor, amikor látja, hogy azt elállították.)



2014. júl. 7. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
hangosan hallgatja a gyerköc a zenét ? hidd el ő max újra rakja a gépet ha te át állítasz valamit és nem tetszik neki. a mai világban nem a szülő irányítja a gyereket ha nem a gyerek a szülőt ez ebből is le szűrődik ..
2014. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Mondjuk ez csak a felhasználó kezét köti meg, médialejátszó programok attól még esélyesen hozzáférnek. Erre lehet megoldás, amit magad is írsz, hogy készítesz hozzá egy programot, ami mindig visszaállítja a kívánt értékre.

2014. júl. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem két lépésben megoldható :


1. google : Remove sound icon from taskbar : [link]



2. Nircmd amivel tudod a hangot állitani parancssorból (beteszed egy ütemezett feladatba : [link] , ami 1 percenként lefut és a megadott szintre lövi ba a hangot) : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(Nem tudom, hogyan és hol akarod használni, de egy programot, ami a hangerőt elállítja kb. olyan egyszerű megtalálni, mint egy ikont a tálcán...)
2014. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves cooper,


Szerintem ha már úgy is megoldható a hangszint belövése bizonyos időközönként, szerintem az 1. lépés elhagyható. Egyébként is, akkor már nem csak a tálcáról kéne leszedni, hanem a vezérlőpult megfelelő bővítményét letörölni v. elrejteni, mert az még ugyanúgy simán megtalálható egy mezei usernek/tininek.

Persze, azért esztétikai okok miatt akkor már érdemes leszedni a tálcáról a hangerőszabályzó ikont.


Ez a NirCmd-s dolog tényleg figyelemreméltó, csak én magam bevallom, hogy a Windows feladatütemezőjét még soha az életbe nem használtam (pedig már a 3.1-es óta használom a MicroSoft termékét).

Az alatt mondjuk nem tudom, hogy mire gondolsz, hogy legalább olyan könnyű lenne megtalálni azt, ami elállítja a hangot....


Esetleg mér arra gondoltam, hogyha sikerülne nekem beraknom egy olyan feladatütemező izébe, amit mondtál, akkor nem az eredeti nevén raknám be, hanem mondjuk magát a NirCmd.exe-t átnevezném svchost.exe-re, és beraknám pl. a Windows\System32\config mappába, és onnét hívnám meg a feladatütemezővel, akkor azért mégiscsak nehezebb elkapni.

Persze Windows 7 alatt ez sajna könnyebb, mert ha jól tudom ott már a feladatkezelővel megnézhetőek a futó programok futtatási helyei, de a gyerek még szerencsére nem ismerte ki annyira a feladatkezelőt - ez abból is látszik, hogy a mindenféle hülye program bennragad a memóriában, és nem lövi ki őket, de panaszkodik arról, hogy belassul a gép.


Erről az elképzelésről mit gondoltok?


Amúgy meg szerintem igen hibás koncepció beletörődni abba, hogy a gyerek vezesse a felnőttet, már csak azért is, mert akkor önmaga felnőttként eléggé padlót fog fogni - emberileg.

Azzal, hogy hangosan dübörögteti a zenét, a saját hallását vágja haza jóval idő előtt (ami kár is lenne, mert klasszikus gitárosként van benne tehetség), nem mellesleg már a fejes membránja is teljesen kikészült, recseg-ropog, amiatt, mert mindig maximum hangerővel volt használva, ráadásul a legélesebb spektrumtartományokban (ld.: trash-metal, Marylin Manson, Burzum, meg ehhez hasonlók)

2014. júl. 7. 22:38
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezer bocs, tiszta hülye vagyok, mert megadtad a linket a feladatütemezéshez is.


Bocs, kissé már fáradt lehetek.

2014. júl. 7. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
pszhiopata :D
2014. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"pszhiopata"


TESSÉK?!


Most aztán tényleg "érdemes" volt beböfögnöd ezt az egy szót tartalmi fedezet nélkül!

Így aztán a kutya se érti, hogy egyáltalán mit akarsz.


>(

2014. júl. 8. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, nézzük. Ha valami ír a registrybe, annak nyoma marad egy naplófájlban. Szerinted mi lesz az első, amit megnézek, ha elmegy a hang? Amúgy pedig vannak hang booster progik. Google it. Az simán belenyúl a hangerőbe, 300%-ra úgy ki lehet húzni, hogy a határ csak a jack feszültsége.
2014. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A másik: nincs az a hülye gyerek, aki nem tudná, hogy az erősítővel fel lehet turbózni a hangot. Elég, ha a gépházban elrejt egy direkt hangosításra való erősítőt, és te ott biztosan nem keresed. (Én is hangosan hallgatok zenét, mellesleg egy asztalosműhelyben vagyok nyári munka féleségen, de ennek ellenére a hallásom nem romlott 3 éve egy picit sem. Tehát: a koncepció a hibás, és a gyökerénél kell megoldani a dolgokat, utólagos foltozgatás max. egy újrarakást okoz. Azért a fél óráért megéri. Meg egy Linux alatt sok szerencsét kívánok neked.
2014. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!