Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS nem tudom használni a...

SOS nem tudom használni a LibreOffice-t, hogy tudok képet és videót beszurni ahol a szoveg van?

Figyelt kérdés

Na szóval,suliba kéne csinálnom egy kis eloadást,de nem sikerul használni ezt a programmot,probáltam igy megoldani [link]



de igymeg nem tudom hogy kell uj lapot megnyitni és egy masik ilyet csinalni csak szoveggel,és ugy szeretném h amikor az osztályban csinalom akkor csak lapozni kell

valaki segitene?


2014. szept. 27. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem angol nyelvű LibreOffice Impressem van, úgyhogy ha egy kicsit más magyarul, mint gondolnám, előre bocsi.


Szóval:


1) "nem tudom hogy kell uj lapot megnyitni"

Úgy tudsz új diát hozzáadni, hogy jobb egérgombbal beleklikkelsz a diák mezőbe (bal oldalt a fehér részbe) és az "Új dia" feliratra klikkelsz. Másik lehetőség: fent a menüből: "Beszúrás", majd "Új dia".

Ha be akarsz szúrni egy új diát egy másik után, akkor klikkelj rá jobb egérgombbal arra, ami után be akarsz szúrni, és "Új dia".


2) "ugy szeretném h amikor az osztályban csinalom akkor csak lapozni kell"

Ha kész van az előadás, a fenti menüből válaszd ki a "Diavetítést", vagy nyomd meg az F5-öt. Ekkor diavetítés módba vált és tudsz lapozni a nyilakkal/space-szel/enterrel a diák között.


+1) Biztos, ami biztos, mentsd ki PDF-be is a kész előadást, hogy ha szétesne (mert más a képernyő felbontás, más verzió stb.), akkor meg legyen egy nem szétesett verzióban is. Persze a pdf-ben nem lesznek effektek, de legalább nincs szétesve. Régebben ezzel voltak bajok...


+2) Rég beszéltem franciául, szóval mérget nem vennék rá, de szerintem az "opinion" után "sur" szerencsésebb. Meg talán az "avis" franciásabban hangzik (az után is "sur"). De ez már kissé off...


Remélem segítettem, ha van még kérdés írj! ;)

2014. szept. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi tényleg sokat segitettél, de mi aza pdf?:D
2014. szept. 27. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A PDF (Portable Document Format -- Hordozható Dokumentumformátum) az Adobe által kifejlesztett eszköz- és felbontásfüggetlen formátum. Röviden a lényege az, ha csinálsz valamilyen doksit PDF-ben, az a te gépeden ugyanúgy fog kinézni, mint másén (számítógép, tablet, telefon, bármi), aki Acrobat Readerben megnyitja.


[link]

2014. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!