Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy Zorin rendszerből, hogy...

Egy Zorin rendszerből, hogy lehet telepíteni egy másik linux disztrót?

Figyelt kérdés
A gép alaplapja nem támogatja az USB bootolást és CD/DVD-re sem szeretnék kiírni egy másik linuxt de nem szeretném megtartani a mostanit. A .iso-t letöltöttem de nem tudom, hogy hogyan indíthatnám el a telepítőt a futó Zorin alól.

2014. okt. 18. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint sehogy.
2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kissé komplikált megoldani - elvileg:

- át kéne méretezni a jelenlegi partíciót, lecsipni az új rendszer telepítőjének egy partíciót (elvileg GParted-dal megoldható, csak futó rendszernél érdekes lesz kivitelezni)

- fel kell csatolni a .iso-t

mount -o loop disk1.iso /mnt/disk

majd a felcsatolt .iso tartalmát átmásolni a telepítő partíciójára (legyen sdb2) valahogy így:

cp -r /mnt/disk/*.* /mnt/sdb2

- a Zorin bootmanagerében fel kell vinni a .iso tartalmát tartalmazó partícióról való rendszerindítást, majd arról bebootolni (és itt a fő gond: a Zorin bootmanagere képes lesz e kezelni az új rendszer telepítőjének dolgait?)

- és ha mindent jól csináltunk, elindul az új rendszer, amivel a Zorinra pakolható az új Linux


Ez lenne a koncepció. Hogy a gyakorlatban is megvalósítható lenne, nem tudom, még nem próbáltam. De virtuális gépben (Virtualbox, VmWare Player,QEmu,...) kitesztelhető. ;)

2014. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...Bár jobban belegondolva az első rész nem is kell: elég csak a .iso tartalmát átmásolni egy könyvtárba.
2014. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Basszus, ez eszembe se jutott volna. Köszi!

Nem is kérdez az ember és mégis tanul. :)

2014. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül lemezre írás lett volna mert a fent leírtakat kipróbálni egy ilyen régi leharcolt gépen sok idő lett volna, aztán a felmerülő problémákra ( biztos lett volna ) is megoldást találni újra. Szóval inkább rááldoztam egy lemezt, jól jöhet majd még később is. De azért az ötleteket nagyon szépen köszönöm.
2014. okt. 25. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!