Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert rakjak erre a gépre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kis netbook-om és megőrülök olyan lassú. 1,7 GHz egy magos, 1GB RAM. Milyen OS-t tegyek rá ami lehetőleg windows? Most win 8 industrial pro van rajta mert az nem tesz rá előre alkalmazásokat.

Köszi előre is!



2015. máj. 16. 22:15
 1/9 Komplikato ***** válasza:
Hú, az kínos. Elvileg volt az XP-ből egy speciális, direkt netbook-ra butított alacsony gépigényű verzió, de ennek levadászása elég izgalmas a web sötét bugyraiból. Volt ilyen Vistából is, de egy magos proci ilyen kevés rammal ... nem biztos, hogy szeretné. (Egy Intel Atom proci is vagy HT vagy két mag és HT legalább.)
2015. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyira leszűkítetted a kört, hogy csak egy választás marad: XP.

Ha Linux is szóba jöhetne, akkor Lubuntu, vagy AntiX.

2015. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erre én bátran tennék egy Win XP Pro-t. Régebbi gépen nekem is az van, és tökéletesen működik :)
2015. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Xp vagy win7 32bit starter
2015. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, szerintem win7 starter lesz belőle, mert az XP-nél nem szeretnék rárakni plusz védelmi programot hogy még az is lassítsa
2015. máj. 17. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Linux Mint XCFE-et.Windows 7 Starter Laptopokra van tervezve és nem asztali gépekre.Ha nem játszasz a gépen akkor linux.Ha meg játszasz akkor meg XP.A windows 7-nek az 1gb elég az elinditásig tovább már nem.

Linux Mint-et könnyen meg lehet szokni.Gyor és stabil.A 7 sem rossz de kell neki 2gb ram.

2015. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs nem néztem hogy netbook.Akkor mehet rá a Starter.
2015. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
Ha lehetőleg windows, akkor minek írod a kulcsszavak közé a Linuxot? Amúgy én ArchLinuxot tennék rá, LXDE környezettel. Esetleg XFCE-vel.
2015. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább Windows Millenium a jó választás!Vagy Tiny Xp!Vagy Aeromicro Second!
2017. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!