Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Otthoni szervernek, több...

Otthoni szervernek, több felhasználó részére operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Már napok óta keresek egy értelmes operációs rendszert ami a következőket tudja:

- multifelhasználós -> többen is tudják a programokat, asztalt kezelni egyszerre

- előző menüpontban említett dolgokat böngészőn keresztül is el lehessen végezni

- 32 bites, régi hardver támogatás, lehetőleg ne 3-4 giga legyen telepítve


Ami ezeket tudná talán a nas4free, openmediavault, és ezzel ennyi, a többi amit találtam nem teljesen az elképzelésemnek megfelelő dolgokat tudja.

Virtualbox-on teszteltem mindkettőt, nas4free nem tudod dhcp-vel címet kiosztani, semmilyen beállítással nem tudtam életre bírni, openmediavault meg nekem elég bugosnak tűnik, valamint a multi belépést sem túl jól kezelte, kívülről érkező plugin/csomag telepítése után összeomlott stb... nem győzött meg.

Valami egyéb? Bármilyen egyéb linux ami a fent említetteket tudja?



2017. jan. 21. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

minden linux elérhető távolról.

mit akarsz a távoli eléréssel csinálni ?

2017. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Például egy Debian tökéletes választás erre. Akár egy text bázisú torrentkliens alkalmas a seed-re, a rendszert és a megosztott mappákat meg már úgy éred el, ahogy kívánod.
2017. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

text bazis ?? minek, ott a transmission felteszi, van webes felülete, ha wines gepei vannak meg android telefon, akkor ott a transmission gui vagy transmission remote amivel ugy rakja be a torrenteket meg kezeli mintha local gepen futna minden még web se kell, teljesen helyinek érzi.. azt kész is a seed megoldás, közben fileserverként megnézi halozaton a tévén a filmet, ha ügyes akkor meg sok mast is meg tud tenni, en pl megcsinaltam hogy lehuz par youtube channelt a gép, amin jo zenék vannak valogatni, mindig az utolsó hetet, ezt felteszi egy könyvtárba, vpn el a telefonom felmegy és autozás közben meghallgatom az uj zenéket és ugy válogatok. Meg ezer ilyen dolgot lehet..

Ehhez nem kell sok, ha nincs nagy sávszél igénye egy odroid c3 is megteszi probáltam, 3 wattal elketyeg, vagy ha még ennyi se kell akkor a routerre felteszi az openwrt -t es transmission azt a router egy kulso hddvel elzakatol még gép se kell és win alol meg látja, de azzal 16mbzte/sec felett még nem tudtam másolni, de arra elég letölteni filmet nézni,seedelni etc.

2017. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!