Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elkezdtem dolgozni diákmunkán...

Elkezdtem dolgozni diákmunkán egy NAGY cégnek "programozóként" és 3000 forintos órabért kapok jelenleg (480ezer havonta), de egyáltalán nincs ekkora tudásom és bonyolult dolgot sem csinálok, mi a célja a cégnek velem szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Angolul se kell beszélnem (persze tudok angolul), kb be se járok, mindig itthonról dolgozom, NULLA munkatapasztalatom van, pythonban programozok főként, de egyáltalán nem bonyolult dolgokat (részleteket nem szeretnék írni) és nem is én találtam meg őket, hanem ők engem. Viszont csak ideiglenesen leszek a cégnél, októberig dolgozok egy projecten és utána ennyi volt, bár említett olyat a főnök, hogy "egyelőre októberig lesz ez az egész".


Miért éri ez meg nekik? Valaki a vezetésből keres ezen sokat vagy szeretnének esetleg felvenni, ha megfelelek, csak nem mondják ki?

Azért merültel fel ezek a kérdések bennem, mert kb 2000 forint szokott lenni a legmagasabb diákmunkás progos fizu és oda már az álláshírdetések is kapásból angolul vannak (elvárásokat meg sem említeném). Tehát ami a cégnek kell munka, azt megtudnák oldani akár 1500 forintos órabéren lévő diákkal is, teljesen felesleges ennyit fizetniük nekik.


Még magamról annyit megemlítenék, hogy bár nincs munkatapasztalatom, de matekból kiemelkedően nagyon jó vagyok és ez fel van tüntetve az önéletrajzomban is, viszont ez sem indokolja, hogy ennyit fizessenek (pláne hogy semmi matekra nincs szükségem a munkám során).



2022. aug. 27. 10:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Igy is sokkal olcsobb vagy nekik, mint egy junior fejleszto, igy mindenki jol jar.
2022. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiány van informatikusokból, és nagy infláció van. Örülj neki, hogy a fizetésed követi az inflációt. Más dimenzióban kell számolni, mint akár fél évvel korábban. Tapasztaltabb programozóknál már 8000 Ft vagy annál is magasabb órabérekről hallottam. De másfél éve is 4000 Ft volt az átlagos.
2022. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan így van. Te is jól jársz a havi félmillával (Egy csomó diák összetehetné a kezét egy ekkora diákfizuért, köztük én is). Te megcsinálod amit kérnek októberig, és ennyi.
2022. aug. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

"nincs ekkora tudasom"

szoval hogy ennyit kapj?


teljesen lefolozotten kapsz ennyit?


annyira nem nagy osszeg sajnos

kiadasaidtol fugg

de sokan tiszta 1millas fizubol is naprol napra elnek, pedig semmi extra atlagos eletvitelel


szoval


kiadasokat lehet csokkenteni csak ha kell a penz felretenni vagy valami

de felelni felmillat nagyon hamar fellehet hetkoznapi mindeg szukseges kiadasokkal is


csak azert irom mert kesobb valoszinu keveselni fogsz ilyen fizut

ha a radbizott munkat mindeg el is vegzed

2022. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, mindkette jol jartok
2022. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Ez a 480 ez bruttó vagy nettó? Ezt még nem mondtad.
2022. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit bűzlik ez az egész.
2022. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Diákmunka az, amit diákszövetkezeten keresztül, jobbára alkalmilag lehet vállalni.

Ezeknél kizárt olyan, hogy a cég keressen meg, na és olyan is, hogy téged válasszanak ki.

Az sem esélyes, hogy diákként, havi 160 órát dolgozhatnál, TB járulékfizetés nélkül, hónapokon át.

2022. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#6 nettó, le is fotózhatom a szerződést. Azaz bruttó lenne, de diákmunkán csak 15% szja-t vonnának le, de 25 alatt vagyok így ilyen nálam nincs (csaj mondta a diákszövetkezetnél).


#8 a kapcsolattartó csajszi keresett meg (ő a diákszövetkezetnek dolgozik, tényleg nem a cégnek), hogy látta a profilom profession-ön és érdekel-e ez a munka. Az hogy mennyi időt töltök a cégnél órában van megadva (pár száz), szóval lehet a havi 160 tényleg nem működne hosszabb ideig.

2022. aug. 27. 15:48
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. aug. 27. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!