Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia miatt nehezebb lesz bejutni az IT-be mint eddig bármikor?

Figyelt kérdés

Jelenleg még nem tartanak ott a generatív modellek, hogy valóban kiváltsanak egy junior programozót/sysadmint/devopsost...stb. Viszont logikusnak tűnik a fejlesztéseket látva, hogy egy-két év és eléri a juniorok szintjét. Nyilván a mediorok és felette nincsenek egyáltalán veszélyben, évtizedek lehetnek, mire oda jut az AI.


Jelenleg viszont már csak pár lépés, hogy a cégek nagy részének lehetősége legyen átadni a "kulimunkákat" a juniorokról az MI-re és mediorokra.


Eljuthatunk oda, hogy évfolyamonként csak a legjobb egy-két embert veszik majd fel, a többinek meg megy a kukába a befektetett ideje?


(vidéken, főleg keleten már most is ez a helyzet, csak persze más okokból; az ország közel másik végében voltam gyakornok, annyira nem volt itt lehetőség)



2023. aug. 31. 06:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
#10 Mindig lesz olyan cég, amelyik átlátja, hogy neki is megéri hosszú távon a dolog.
2023. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
17%

Figyi, én munkahelyen már csak code reviewkat csinálok az AI outputon.


Minimális az a kód amit tényleg én írok.


A munkáltató meg boldog, gyakran kiemelik milyen jó teljesítek és mennyire felment a produktivitások az emult hónapokban.


Én meg csak mivel tudom kocepcionálisan a feladatot és tudom, hogy a kódnak mi lenne a szép megvalósítása, de konkrétan nem kell végig gondolnom a megvalósítást, csak meglátom a megoldást és látom rajta, hogy "ohh, ez tökéletes. Ennél szebben én sem csináltam volna" vagy "Ez jó, de félre értelmezte a ChatGPT picit" és utána adok további utasításokat.


Az a jó, hogy sokan ezt az eszközt még nem használják jól, így elkönyveték hülyeségnek.


... de ha már most a ChatGPT-4-et mindenki JÓL használná, akkor bedőlne az IT piac még jobban és elbocsájtások lennének.


Ebben csak az az ijesztő, hogy ahogy az évek mennek előre, egyre több embre megtanulja ezt jól használni és közben az eszköz is egyre jobb lesz, így hamarosan eltűnik ez a stigma, hogy "Hülyeség ezt használni", "Béna kódokat ír", "Nem tud programozni", "Normális fejelsztő nem használja, mert nem kell gondolkodni" stb...


Szóval én nem attól félek, hogy valami csoda új dolog ki jön jövőre, ami elveszi a munkánkat. A mostani eszközök is elegek lennének egy olyan produktivitás növelésre, hogy baj legyena munkapiacon, de az emebek még nem vagy elég bénán használják.


Nekem meg itt a saját példám, hogy kitüntetetten jól fejlesztek, amióta használom, pedig nem mondanám magam igazán átlag felettinek. Mégis a csapat legproduktívabb tagja vagyok vele, mert persze a cégen belül be van tiltva és senki sem használja.

2023. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
#12 Az mondjuk kemény, a cég egy az egyben nyíltan tiltja a használatát, és ennek ellenére használod? Vagy csak senkit nem érdekel?
2023. aug. 31. 12:35
 14/26 anonim ***** válasza:
80%
A ChatGPT tud jó kódokat írni, de egy komplex rendszerben nem fog tudni jól működő modult írni, hacsak oda nem adod neki kb az egész kódbázist...
2023. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%
Azt ugye tudjátok, hogy a chatgpt kb nulla AI, az alapján működik, hogy a kérdésedre a világhálón milyen válasz van, azokat összegyűjti,és abból válaszol, köze nincs az MI-hez...
2023. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
21%

14#


Tudom, de nem helyetted fogja megoldani a problémákat, viszontha kocepcionálisan érted a dologt, tehát tudnád, hogy nagyából hogy lenne érdemes megoldani, akkor utasítások alapján megoldja.


Kell tudás a használatáshoz.


Sokan elvárják, hogy 0 programozói tudás mellett, jól kódoljon neked. Az tényleg nem fog bekövetkezni.


Csak ... érted, ha én akarok megírni egy komplex, olvasható és még performancia alapján is jó kódot, akkor 5 perc alatt megcsinálom "rosszul", de működőre és utána az optimalizálás és olvashatóságra átírás meg egy külön 15 perc, hogy minden jó legyen. Esetleg még a körülötte lévő 3 éve írt, éppen release előtt összetákolt dolgokat is kitakarítod. Az megint kb 15 perc. Aztán felhúzod a teszteket, hogy faileljenek el. Esetleg te is írsz párat. Azért ott is picit kijavítod az első megoldásod, hogy szép legyen és gyors, mert igaz "csak tesztek", de azért ha van 5.000 test és mindegyik lassú, mint az állat, akkor kicsit bedöglik a pipeline.



... Ja ... tehát egy optimális esetben 1,5 órás, de inkább 2 órás pici feladatot is simán le tud redukálni a chatgpt aktív használata lazán 30 percre.


Itt van az óriási gyorsulás.


Meg amúgy rendszer szintű, koncepcionális problémákban is segít elindulni. Nem kell neki egész kódbázist bemásolni. Nekem már volt olyan, hogy chagpt tanácsaira hagyatkozva és a kódjára 1 nap alatt teljesen átírtam a loggoló rendszert és kitöröltem 400 felesleges sort.


Úgy hogy előtte egy senior kolléga azt mondta, hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert előttem már 2 kompetens srác dolgozott rajta és ez volt a legjobb amit kitudtak belőle hozni.


Emiatt nem kellett egész moduleokat bemásolnom... Elég volt felületesen leírnom 5 percben a problémát angolul, aztán még 10 percet kommunikálni a ChatGPTvel és utána már írta is a kódot nekem és csak a függőseket leellenőzésére és verzió számok pontosítására volt szükségem a googlera.



.... megint azok írnak, akik nem tudják használni a chatgpt-t így leírták haszontalannak.

2023. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 NTBS ***** válasza:
14%
Idővel kiváltja az embert.
2023. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
26%

"Tudom, de nem helyetted fogja megoldani a problémákat, viszontha kocepcionálisan érted a dologt, tehát tudnád, hogy nagyából hogy lenne érdemes megoldani, akkor utasítások alapján megoldja."


Én arra gondolok, hogy egy nagy projektben temérdek saját fejlesztésű modul van, amit használni kell. Azokon a propok típusát, callback-eket, API-kat nem fogja ismerni a ChatGPT, tehát nem tud velük dolgozni.


" tehát egy optimális esetben 1,5 órás, de inkább 2 órás pici feladatot is simán le tud redukálni a chatgpt aktív használata lazán 30 percre."

Ez így van. Nemrég refaktorálnom kellett vagy 100 testet, mindet hasonló mintára. Kézzel lett volna 2-3 óra, ChatGPT fél óra alatt megcsinálta nekem tökéletesen.

2023. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem új lehetőségek fognak megnyílni az AI miatt és több cégnek lesz szüksége programozókra.


Ha belegondolsz a mindenféle keretrendszerek óriási gyorsulást hoztak be pl webfejlesztésben, ha akarsz kb 1-2 óra alatt össze lehet dobni egy alap weboldalt, de a munka mennyisége nem csökkent, sőt egyre komplexebb rendszereket lehet építeni és egyre többet.

2023. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
24%

"Azt ugye tudjátok, hogy a chatgpt kb nulla AI, az alapján működik, hogy a kérdésedre a világhálón milyen válasz van, azokat összegyűjti,és abból válaszol, köze nincs az MI-hez..."


Nyilván ezt is az internet bugyraiból halászta elő.


Szia! Itt egy idegbeteg, mentálisan sérült stílusban átírt szöveg: "Ááá, persze hogy tudjátok, hogy a chatgpt ilyen, olyan, azt sem tudom, hogy mi. Összevissza szed magából valami válaszokat, mintha a világ hálóját szétszedné és abból csinálna válaszokat, az MI pedig, mi az az MI? Ki tudja? Olyan, mint a borotvált teve a sivatagban, csak néha egy-két sületlenséget nyom ki!" 😜

2023. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!