Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen projektek alapján...

Anonymousreview60 kérdése:

Milyen projektek alapján dönthető el, hogy a Java vagy a C++ való nekem?

Figyelt kérdés

0. Milyen, csak az egyik nyelvhez vagy a másokhoz, vagy akár mindkettőhöz javasolt miniprojektek révén tudom eldönteni, hogy mennyire jön be nekem a C++ vagy a Java programozása inkább? Azt, hogy mire bejáratottabb alkalmazni az egyiket vagy a másikat, kb. értem. A kereseti viszonyokat manapság vetem össze.

1. Karrierváltáson gondolkozok (szoftverfejlesztés). Korábbi rossz tapasztalat miatt nem tervezek tovább bootcamp-be járni, hanem - többek javaslatára - autodidakta módon tervezek eljutni a junior szintig Udemy, Coursera, saját projekt stb. révén.

2. A bootcamp-ben (GreenFox) Java (+HTML+CSS) volt. REST API + SQL szintig jutottam, majd az iskolát ott kellett hagynom. Ez a tudás még nem az a szint, amit nagyon nem érne meg másra cserélni a következő 1 évben.

3. A Javahoz tehát erősebb alapjaim vannak, de korábban C/C++-t tanultam magamtól, de azok szintje nem ilyen magas, inkább csak otthoni pötyögés volt. Most viszont a C++ + Python párosra irányították a figyelmemet.



2023. nov. 13. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Java
Java és Python
Python
C++ és Python
C++
Egyéb
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

2-esben nem,javascript volt? Az teljesen más, mint a java.


Java-t elsősorban nagyobb vállalati programoknál használnak és android alkalmazásoknál, c++-t ott, ahol a a sebesség számít, pl. játékoknál. Ezek alapján nehéz olyan léldát mondani, ami kicsi és passzol is ezekhez.

2023. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Sokan bejelölték a pythont, de azzal az a baj, hogy míg minden programozási nyelv egy "eszköz", ez a pythonra kifejezetten igaz.


Kevés python fejlesztő programozó vagy, aki kifejezetten programoz, inkább az a jellemző, hogy valakinek van egy komolyabb tudása más téren és mellette pythont használ.


Például fizikus, de akár egy devopsos is, aki python scripteket használ a pipelineban vagy mondjuk egy cloud engineer.


Kifejezetten csak a python tudást kevés pozícióban fizetik meg.


Vannak python backend fejlesztők, de rettenetesen kevés lehetőség van rá itthon, így szerintem nem érdemes ebbe az irányba menni.


A C++ már jobb, de ott is kevesebb a csak C++ programozásban jártam ember keresése. Ott is többnyire össze van kötve valami mással. Péládul beágyazott rendszerek fejlesztésével és abba is bele lehet tanulni, de ott sem az a vízválasztó, hogy ki tud C++ nyelven alkotni valamit.


A Java viszont egy olyan programozási nyelv, ahol rengeteg állás van és nem igényel kifejezetten nagy tudást bármi másban, elég ha csak a java nyelvet jól ismeret meg mondjuk láttál már Spring-et és fel is vesznek juniornak. Meg persze a java az egyik legkeresettebb nyelv.


Ezért neked a Javát ajánlom kiindulásnak....

2023. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: A 2. nem JavaScript.

#2: Ismerős mondta, hogy a C++ Pythonnal nagyon jó.

Szívesen mentem volna az evosoft C++ akadémiára, de ott a jelentkezési határidő már letelt, csak a honlap ezt nem jelezte. A C++ Advancedre meg még alkalmatlan voltam, noha a képalkotó diagnosztika érdekelt volna saját eü. okból is.

A beágyazott rendszerek is jobban érdekelne mint a nagyvállalati SW barkácsolás (de ez is érdekel).

2023. nov. 13. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy kevés lehetőség van pythonra? linkedinen nézted meg? De persze javahoz semmi sem mérhető, ezt aláírom, csak azt mondani pythonra, hogy nem éri meg, az hatalmas butaság.


C++-hoz a memória működésével kellene tisztában lenned és a pointerek magabiztos használatával. Ha ezek nem ilyesztenek meg és érdekes számodra ezzel foglalkozni, csak akkorgondolkozz C++ megtanulásán.


Java aranybánya, de ahhoz meg el kell viselned, hogy egy tipik nagy multinál fogsz dolgozni, ami hidd senior szinten fájdalmas a millió (semmit sem érő) meetingek miatt, na meg unalmas szoftvereket fogsz fejleszteni nagy eséllyel, ami szerintem lélekölő. De van akit ez nem zavar és viszi haza az 1M+ nettó fizut kényelmesen dolgozgatva.


Ha kombinálni szeretnéd őket, akkor python + C++ a legjobb választás vagy hát inkább C, de ha megy C++ akkor C se okoz gondot. Ez azért jó combo, mert tudsz C-ben írni egy libraryt olyan dolgokra ahol fontos a gyorsaság, majd pythonnal ezekből gyorsan össze tudsz dobni konkrétan bármilyen programot. Pl Pandas is C-ben íródott, python csak azért jó, mert könnyen és gyorsan lehet vele fejleszteni.



Amúgy pár év tapasztalattal a hátam mögött én azt tudom ajánlani, hogy programozni tanulj meg és ne érdekeljen a nyelv (de a pointerek és memória miatt mindenképp foglalkozz C-vel kicsit). Minden nyelv ugyan olyan, ha távolról nézed, ha tudsz programozni, akkor junior szintre egy hét alatt bármiből felhúzod magad.


De ezt nem csak úgy mondom, szerintem neked is van annyi tudásod, hogy ezt eltudjam mondani. Pl egy tömb miben különbözik más nyelveken? Ugyan az mindenhol, csak max máshogy dolgozik vele az adott nyelv, ami egy 2 perc google és meg is tanultál, syntaxra meg ugyan ez igaz, egy gyors google keresés és meg is tanultad.


De mondhatom a functiont, classt, az egész OOP-t, string operationöket etc, etc etc. Minden nyelvben megvan, csak egyszer kell magabiztosan megtanulni, utána csak quick google search, hogy pl how to do inheritance in c++ aztán megvan a syntax és már tudod is használni.


Tudom kezdőként ezt nehéz megérteni meg pláne elfogadni, mert még egy nyelvet is nehéz megtanulni eleinte, de jobb ezzel a tudattal együtt tanulni, én ha tudtam volna ezt az elején akkor jóval hamarabb junior szintre léptem volna...

2023. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4: Nem világos, hogy kinek válaszoltál.


A magam részéről az összehasonlításhoz ezeket a projekteket fogom alkalmazni: https://www.youtube.com/watch?v=ALiG_3YwFh0&list=PLzfkh0ZqDX..

Ebből ( https://www.youtube.com/watch?v=SaBevq83WbM&list=PLzfkh0ZqDX.. kiindulva - mivel úm. a Java-ban erősebbek az alapjaim, a félbemaradt alaptábor miatt -, amíg más indok fel nem merül, marad a Java mint fő sodrásirány és "tanulás", és mellette folytatom "hobbi" keretében a C/C++-t.

Ha és amikor jut időm, akkor majd esetleg Pythonozok.

2023. nov. 18. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!