Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy PHP feladat, amelyet...

Mezler2 kérdése:

Van egy PHP feladat, amelyet egy cégtől kaptam, és hát, pofára estem. Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés

A feladat lényege, hogy meglévő PHP kódot (CLI) kellett refaktorálni, bizonyos szabályokkal. A refaktorálást megcsináltam, repetitív kódot traitbe tettem (külön namspace-be), logikusan elkülönülő, osztályban lévő kódot külön osztályba raktam stb. A cég közölte, hogy a megoldásom nem jó, mert "nincsenek meg a minimum elvárt minták, technikák". Mik PHP-ben a

"minimum elvárt technikák" pl.? A kód egy PHP osztályt tartalmaz, több metódussal és jó pár try-catch blokkal. Minden elméletileg felmerülő módon átalakítottam, egyszerűsítettem, és a kód rövidebb, szervezettebb lett. A feladatkiírásban említették, hogy a script által kiírt üzenetek átalakíthatók, rövidíthetők. Ezekhez lényegében nem nyúltam, mert az üzenetek értelmesek voltak, semmi értelme nem lett volna kicserélni őket egy másik megfogalmazásra. A kódom helyesen lefutott a refaktorálás után, és egyszerűen nem értem mi a fenére gondolhattak. A probléma abban is áll, programozói ízlés és bevett személyes gyakorlat szerint elkülönülően, számos jó megoldás is lehetséges volt szerintem. Tehát a feladat nem volt teljesen egyértelmű és egzakt. Persze, ezt csak én gondolom, lehet, hogy ők teljesen másképp gondolják, de nagyon zavar ez az egész, és baromi jó volna tudni mi a fenét várhattak el. Véleményem szerint lényegi hibát nem vétettem (nem is nagyon lehetett egyébként, ha valaki alapszinten PHP-ben programoz) de magyarázatot a fenti, általános megfogalmazáson kívül az elutasításra nem kaptam. Valaki esteleg tudna nekem egy pár gondolattal segíteni, hogy ő általában milyen refaktorálási, kódszervezési elveket használ hasonló esetben?



jan. 16. 14:21
1 2
 11/17 anonim válasza:
¯\_(ツ)_/¯
jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Number 9: Nem ártana visszavenned az arcodból öreg, már csak ezért sem, mert bár nem akartam ezzel előhozakodni, de ha már a késeket és azoknak élét emlegetted, akkor szerénytelenül kénytelen vagyok közölni veled, hogy Hill Internationalnál mérték nekem 119-es IQ-t, 4 órás, kellemetlenül nehéz mérésen. Azt, hogy én milyen kódot kinek és hogyan adok ki, hadd maradjon az én dolgom és felelősségem. Nem kérdeztelek erről. A többieknek, akik normálisan válaszoltak, köszönöm.
jan. 16. 21:18
 13/17 A kérdező kommentje:

Ez volt egyébként a feladat meghatározása:


The solution will be evaluated based on the following goals:

- Keep the original functionality.

- Increase the inner code quality.

jan. 16. 21:22
 14/17 anonim ***** válasza:
19%

"Hill Internationalnál mérték nekem 119-es IQ-t, 4 órás, kellemetlenül nehéz mérésen"


Nyilván ilyen alacsony intelligenciával kellemetlenül nehéznek érzed azt ami egy hozzám hasonló intelligens embernek még csak nem is megerőltető.


"Azt, hogy én milyen kódot kinek és hogyan adok ki, hadd maradjon az én dolgom és felelősségem"


Látszik hogy mennyire minőségi kódot sikerült kiszenvedni magadból, olyan selejt lett, hogy el sem fogadták aztán itt értetlenkedsz, hogy mi a probléma vele.

jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ez felvételi interjú volt?


Ne rágd magad rajta, lépj túl. Kezdj el design patterneket tanulni meg algoritmusokat, azaz magyarul programozni.


De egy ilyen felvételinek nincs túl nagy jelentősége, van ilyen.


14. A 119-es IQ magasnak számít, 120-tól már kiemelkedően magasnak nevezik. Csak mondom.

jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
No. 15. Köszönöm, igen az lesz, amit javasoltál.
jan. 16. 22:43
 17/17 A kérdező kommentje:
No. 15: Igen, felvételi feladat volt.
jan. 16. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!