Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozás feladat mátrixos...

C programozás feladat mátrixos feladat?

Figyelt kérdés

A feladat:

a; A gép előtt ülővel töltsünk fel egy 4x4-es mátrixot egész számokkal, majd ellenőrizzük le, hogy tényleg egész számok vannak-e benne.

b; Az elkészített mátrixhoz adjunk úgy hozzá úgy egy másik mátrixot, hogy az összeadás után az így kapott mátrix egység mátrix legyen!!


Semmi következménye nincs ennek a feladatnak, tehát se nem házi doga semmi, csak láttam valahol ezt a feladatot és nem sikerült rájönnöm a megoldására... középsulis vagyok csak finoman értek még ehhez, de a jövőben ilyen szakon szeretnék tovább tanulni addig is gyakorolgatni próbálok. Nézegettem főiskolák-egyetemek jegyzeteit nem találtam hasonló példákat.


Nektek van valami ötletetetk?


2011. jan. 18. 11:27
 1/3 anonim válasza:

a.

Feltöltés ugye scanf-el, két for ciklussal, egyesével végigmegy rajta és Te adod meg, mi legyen az értéke. Én úgy ellenőrizném, hogy egész szám-e, hogy egyel osztva ad-e maradékot.

b.

A főátlóban lévő elemek értékét úgy adnám meg, hogy ha A mátrix eredeti, akkor B mátrix főátlójában lévő elemek b11=-(a11-1) b22=-(a22-1) stb. A többi elemet pedig beállítanám, hogy legye az inverze a12 a13 14 stb-nek. és ha összeadod a12-t b12-vel, akkor 0 lesz.

Biztos van egyszerűbb megoldás is, de én így indulnék neki:)

2011. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feltöltés közben már ellenőrzöd, hogy egész számot adott-e be, tehát ez meg is van oldva.

Hogy hogy oldanám meg? Felvennék egy 16 hosszú int tömböt, bekérnék 16 egészet (ellenőrizve, hogy azt kaptam-e, egy számot addig kérve, amíg jó nem lesz), aztán a válaszoló b pontját hajtanám végre.

2011. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az ellenőrzéshez: a scanf visszatérési értéke 1(pontosabban annyi, ahány db változóba olvastál be). Ha valami más, akkor nem sikerült beolvasni azt,amit akartál.

pl scanf("%d",&a); ennél a visszatérési érték nem lessz 1, ha nem egész számot adtál meg..

2011. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!