Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segitetek nekem animációkészít...

Segitetek nekem animációkészítésben?

Figyelt kérdés

nagyon kezdő vagyok.

1.monfanátok nekem olyan programokat amikkel elindulhatnék?

2.légyszives ne ilyen kockanyelven mondjűtok,,mert azt nem nagyon vágom.


kezdőktől is szivesen várok kommentet,hogy ők hogyan haladnak,vagy ők mivel kezdték,mert nekem már az is valami lenne,ha elindulni el tudnék,de nem tudok.

azt se tudom hogy mik a lépései,tehát egy ilyen animációhoz mit kell csinálni először,meg stb.

nem ragaszkodom hozzá hogy a grafika csúcs minóségű legyen,tehát az narutó bleach szerű.

ha hülyeséget írtam akkor bocsi,de télleg nagyon nem tudom,de szeretném megtanulni.és tudom hogy sok idő.


2011. nov. 24. 11:01
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
bocsi most látom a helyesírási hibákat,csak gyorsan írtam.tehát a grafika az ilyen naruto és bleach szintű,az már tökéletes lenne.de ez majd csak pár év múlva leasz érdekes,ha addig egyáltalán elérem azt a szintet.
2011. nov. 24. 11:05
 2/44 anonim ***** válasza:

Én animációk készítésével is foglalkozom, és az első dolog, amit el kell, hogy áruljak, hogy ennek a szakmának az elsajátítása nem könnyű.

Az első és legfontosabb kérdés, hogy 2D vagy 3D animációkat szeretnél készíteni?


Én rendszerint ezeket a szoftvereket használom animációk készítéséhez:


3D Studio Max:

3D modellező és animáció készítő alkalmazás. Több évbe is beletelhet a megfelelő szintű elsajátítása. Még ajánlom a MaxScript elsajátítását is, a munkavégzést sok esetben nagyon meg tudja könnyíteni.

A 3D Studio Max alkalmazáshoz kezdésnek én a V-ray renderelő motort tudom ajánlani, mivel egyszerűbb, mint a beépített Mental-ray, és nagyon szép eredmény lehet vele elérni.


Z-brush:

Modellező alkalmazás. Én főleg karaktermodellezéshez szoktam használni.

Chief Architect:

Épületmodellezésre használható program.

Smith Micro Poser:

Karakteranimáció készítésére kiváló szoftver, elsajátítása időigényes.

Adobe After Effects:

Vizuális látványeffektek készítését teszi lehetővé. Professzionális alkalmazás, használata elég bonyolult.

Sony Vegas:

Videoszerkesztő alkalmazás. Én rendszerint vágásra és egyszerűbb effektek készítésére szoktam használni, mivel az effektezési lehetőségei messze elmaradnak az Adobe After Effects által nyújtott lehetőségekhez képest.


Macromedia Flash, Adobe Flash:

Ezeket az alkalmazásokat inkább banneker, és egyszerűbb 2D webes animációk készítésére szoktam használni. Az ActionScript programozás ismerete követelmény.


Magix Music Maker:

Hang- és zeneszerkesztő szoftver, de videoszerkesztésre is alkalmas.


Hogy lásd mikre is képesek ezek az alkalmazások, ajánlom ezeket figyelmedbe:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=x0iRhyZ4axo


Ennél több segítséget szvsz nem lehet kezdésnek nyújtani. Majd akkor lehet konkrét segítségeket adni ebben a témában, ha belekezdesz az alkalmazások elsajátításába és konkrét problémákban fogsz segítséget kérni.


P.S.: még ezeket a szoftvereket is kipróbálhatod: Maya, Blender, Cinema 4D, Adobe premiere Pro. Csak azért nem írtam le ezeket az elején, mert én nem ezekkel dolgozom.

2011. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
hát,én valami ilyesmiket szeretnék csinálni.most nem olyat mint a narutót,de ha meg tudnám csinálni akkor szeretnék saját külön álló ilyen anime szerűt,de az maj odébb van.de most a képre értem.így most már oké?tehát látja mindenki hogy mire gondolok.
2011. nov. 24. 14:52
 4/44 A kérdező kommentje:
itt egy link hogy milyenre gondolok.
2011. nov. 24. 17:38
 5/44 A kérdező kommentje:
2011. nov. 24. 17:38
 6/44 anonim ***** válasza:
Ezt is ugyanolyan szoftverekkel készítik, mint az általam linkelteket. Az általam felsorolt alkalmazások kombinációival lehet elég gyorsan profi animációkat összehozni, igaz nagy szakértelem kell hozzá.
2011. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
nem tudnál még segíteni nekem abban hogy hogy kell kezelni ezeket a programaokat?mondjuk előszö a 3d studio max.ot?pl tutorial videók amik magyarok?vagy ide írsz valamit?
2011. nov. 24. 18:12
 8/44 tabaki ***** válasza:
Örülök, hogy van egy kisebb családi házra való pénzed, amiből a fenti szoftverparkot beszerezheted, de nem kéne az ilyen bánatos lótúrónak is alig tekinthető szintű animációt először ingyen programokkal megpróbálni?
2011. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 tabaki ***** válasza:

[link]

Mindhárom ajánlott programot érdemes kipróbálni.


3D-ben: BLENDER!

[link]

Némi referencia itt:

[link] /features-gallery/blender-open-projects/


Egyébként némi ügyeskedéssel a Blenderrel is lehet 2D-animációkat is csinálni.

2011. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Tabaki!

Ha figyelmesen elolvastad volna a hozzászólásomat, akkor észrevetted volna, hogy a Blendert én is felsoroltam a használható alkalmazások között, csak azért nem ezt az alkalmazást vettem legelőre, mert én nem abban dolgozom, és azért ezeket a sajnos nem ingyenes szoftvereket ajánlottam, mivel én ezeket használom, és elég jó ismerem is őket.

Kérdező! neked pedig csak annyit tudok ajánlani a 3D Studio Max használatához, hogy Szerezd be a 3D Studio Max Biblia I-II. kötetét, utána pedig célszerű lesz beszerezned angol nyelvű kézikönyveket is, mivel a 3D modellezésben a magyar könyvek igencsak hiánycikknek számítanak.

Szimplán tutorialokból nem fogod megtanulni egy komolyabb 3D modellező és animáció készítő alkalmazás használatát sem.

Ha az angol nyelv problémát jelent, akkor azt is célszerű lesz tanulgatnod.

Tutorialokkal a Youtube tele van:

http://www.youtube.com/results?search_query=3d+studio+max+tu..


Ezeket is ajánlom figyelmedbe:

[link]

[link]

2011. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!