Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segitetek nekem animációkészít...

Segitetek nekem animációkészítésben?

Figyelt kérdés

nagyon kezdő vagyok.

1.monfanátok nekem olyan programokat amikkel elindulhatnék?

2.légyszives ne ilyen kockanyelven mondjűtok,,mert azt nem nagyon vágom.


kezdőktől is szivesen várok kommentet,hogy ők hogyan haladnak,vagy ők mivel kezdték,mert nekem már az is valami lenne,ha elindulni el tudnék,de nem tudok.

azt se tudom hogy mik a lépései,tehát egy ilyen animációhoz mit kell csinálni először,meg stb.

nem ragaszkodom hozzá hogy a grafika csúcs minóségű legyen,tehát az narutó bleach szerű.

ha hülyeséget írtam akkor bocsi,de télleg nagyon nem tudom,de szeretném megtanulni.és tudom hogy sok idő.


2011. nov. 24. 11:01
1 2 3 4 5
 31/44 tabaki ***** válasza:

Elkezdtem a negyedik részt, de még nem sokra jutottam vele:


[link]


A kezdetek alapján bátran próbálkozhatsz tovább. Kisebb változtatások vannak az előző oldalon is, és az oldalakat összelinkeltem, hogy könnyebb legyen jönni-menni köztük.

2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 tabaki ***** válasza:

Frissítés:


[link]


Jutottál valamire?

2011. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

tabaki!

Tiszteletreméltó és becsülendő, hogy ilyen oktatóanyagot állítottál össze a kérdezőnek. Csak egy probléma van ezzel az egésszel, hogy te belevágtál egyből az animáció készítésbe, holott az animálásnak van egy előfeltétele, méghozzá az objektumok elkészítése 2D vagy 3D formában. Szóval, akinek nincs megfelelő grafikai készsége, az nem fog animációt készíteni (legalábbis normálisat nem).

Kérdező!

Értesz valamilyen képszerkesztő alkalmazáshoz (pl Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Gimp, stb)? Ha nem, akkor meg kell tanulnod, legalább egy képszerkesztő szoftver használatát. És itt jön a képbe a tehetség, vagyis tudsz-e jól rajzolni vagy sem. 2D animációk készítéséhez ez minimum követelmény.


A 3D animációknál más a helyzet, mivel a képszerkesztésen túl érteni kell a 3D modellezéshez is.


Szvsz ha 2D animációkat szeretnél készíteni, teszteld le magad, hogy mennyire tudsz rajzolni. Próbáld meg az általad linkelt rajzfilm egyik képkockáját megrajzolni szabad kézzel és képszerkesztő szoftverrel is.


Ha inkább 3D-ben szeretnél utazni, akkor azt tudom javasolni, hogy kezdésnek próbáld ki a Zbrush-t! Próbálj meg vele karaktereket modellezni!

Ha az alkalmazások használatával már tisztában vagy és mégsem tudsz semmi normálisat összehozni, akkor komolyan el kell azon gondolkozni, hogy van-e tehetséged ehhez.


A Zbrush alapjairól nagyon jó oktatóanyagokat találsz itt:

[link]

Ha a tutorialokban látottakat és hallottakat elsajátítod, akkor már a 3D modellezés nem lehet gond.


Ehhez hasonlókat, ha a szoftver használatával tisztában vagy, igen gyorsan lehet alkotni:

[link]

Ez eddig olyan 1-2 órás munka volt. Majd, ha kész vagyok a testtel is, akkor beanimálom, és készítek neked egy tutorialt az animálásáról.

2011. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 tabaki ***** válasza:

A küldött képed igazán ügyes, de vajon mi szükség volt hozzá az ajánlott 700 (na jó, 699) dolláros szoftverre?

Nekem egyébként, úgy tűnik, hogy ingyenes testvérkéjét, a kitűnő Sculptrist használtad, ennyit legalábbis az is tud. Miért nem azt javasoltad, vagy a szintén ingyenes, szenzációs Meshmixert?

Én bizony nem tudnék egy fejet összecsapni 2 óra alatt. Úgy számolom, azóta már a test is meglehet, már alig várom az animációt, főleg, amikor tátott szájjal hahotázik, amúgy Jokeresen...

Az én modelljeim nem ilyen vadak, inkább bugyuták, de sebtében én is előkotrok egyet, legalább azt ne lehessen rámsütni, hogy osztom az észt, és bele se kóstoltam a modellezésbe. Hát, régi, de ezen a gépemen történetesen nem találtam egyebet, meg aztán a jókívánság hamarosan ismét aktuális lesz (remélem, működik a link):


[link]


Bármilyen kezdetleges is az általam rajzolt kis muksó, szerintem éppen azt mutogatom rajta, hogyan kell 2D modellt készíteni. Az legyen a kérdező dolga, hogy tud-e rajzolni, ha már animációt akar csinálni, vélhetőleg valamennyire tud. Én egy vagy két folytatás után a végére érek a rajzfilmes mondandómnak, örülök, hogy átveszed a 3D-s részt, már kezdek fáradni. A kérdező ugyan ismételt esdekléseim ellenére sem halmoz el visszajelzésekkel, de ami engem illet, figyelmesebb olvasód még nem volt, ezt megígérhetem.

2011. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 tabaki ***** válasza:

Hm, a negyedik részt még nem frissítettem, de egy ötödiket beszúrtam... kezdem elveszíteni a fonalat:


[link]


p.s.: Úgy tűnik, a FreeWeb néha nem találja meg az oldalamat, ekkor lehet a szervernevük teljes kiírásával is próbálkozni:


[link]

2011. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon a segítséget.igen a rajzolás az nekem nem megy,de most próbálok vele zöldára vergődni.nagyon rosszakat rajzolok,de nem adom még fel,hátha csak gyakorlással tudok majd jól rajzolni.programmal is hadilábon állok,és eddig inkább a paintel voltam el,de már kezdek kísérletezni másik ajánlott programmokkal.és 2D-ben akarok utazni.
2011. dec. 18. 12:31
 37/44 tabaki ***** válasza:

Hát, ez még mindig nem a beígért rész, csak egy kis biztatás, de ha már megírtam...


[link]

2011. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 tabaki ***** válasza:
2011. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 tabaki ***** válasza:

Több rész frissítve, befejezés a legutóbbi linken.

Remélem, tudsz kezdeni valamit a közölt ismeretekkel. Ha bármit sikerül létrehoznod, szívesen megnézném, mire jutottál.

3D-ügyben átadlak a másik válaszolónak. Boldog Újévet!

2011. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

köszönöm,és neked is kellemes ünnepeket..igazzság szerint még az odébb lessz egy "kicsit"mert még gyakorolnom kell rajzolni.

:D

2011. dec. 28. 14:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!