Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megérné programozónak tanulom?

Megérné programozónak tanulom?

Figyelt kérdés

most értem ahhoz a ponthoz hogy elszeretném dönteni hogy mi is legyen, informatika szakra mennék és le kéne tennem az angol nyelvvizsgát? külföldön és magyarországon mennyit keresnek a programozók, nagyon nehéz csinálni? Fősulira vagy egyetemre menjek éretségi után? a nőket is olyan jól keresik és megfizetik mint a férfiakat?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) 13/L


2012. okt. 25. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Még van időd eldönteni, hogy mi legyél.

Amennyiben a programozás érdekel, akkor remélem a matekkal is nagy barátságban vagy, illetve kerülj abba minél hamarabb!


Arra pedig, hogy olyan középsuliba érdemes menni, ahol az alapokat tanítják csak annyit mondanék, hogy ha érdekel, akkor mire odajutsz, már RÉGEN túl leszel azon a szinten amit ott leadnak.

Inkább válassz egy jó, erős sulit ahol a matekot rendesen megtanítják, mert amennyiben az informatika érdekel, azzal nem lesz gondod az "alsóbb szinteken".


Később pedig egy egyetemen érdemes mindenképpen választani. Ott sem konkrétan programozni tanítanak, hanem adnak egy átfogó kiinduló elméleti alapot, amiről szépen te magad fel tudod építeni a tudásod.


Fizetni pedig ha jó vagy, jól megfizetnek.

2012. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát én egy évvel fiatalabb vagyok, fiú vagyok, vagyok 2 -es vagyok matekból de a programozás megy... Könyvből jobb tanulni mint iskolában, vagy tanfolyamon. Egyik ismerősömnek az iskolában informatikán nem "word", és "excel" -es hülyeségeket tanítottak, ha nem Free Pascal -t. Ő pedig úgy került oda, hogy már tudta az egészet amit ott oktattak belőle..
2012. okt. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na, én kíváncsi lennék arra a srácra. Egyetemen talán az első két félévben nem mondanak újat, még ha akkora zseni is vagy hogy ihaj, utána akkor is kell már kapkodni a fejed. Meg ott van pl. a diszkrét matek(legfőbb ellenségem), meg még pár szóró tantárgy.
2012. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

@08:00: Itt szerintem az előző a középiskoláról beszélt.

Az egyetemen tényleg hall új dolgokat az ember. (Bár nekem az ELTE-n a programozás részből annyira sok újat nem mondtak, mivel önszorgalomból tanultam.)

2012. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
szeretem a matekot és jól meg is értem, szóval csak önszorgalomból tudom megtanulni a programozást?
2012. okt. 26. 16:36
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az önszorgalom elengedhetetlen része a tanulásnak, azt hiszem ebben minden eddigi válaszoló egyetért.
2012. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
tudtok olyan könyvet amiből meg tudok tanulni egy nyelvet? melyikkel kéne kezdenem?, persze olyan kell ami kezdőknek való és jó lenne hozzá dvd melléklet is, vagy a dvd felesleges?
2012. okt. 26. 18:05
 18/18 VálaszVálaszoló válasza:
Én úgy indultam, hogy imádtam programozni, játékot fejleszteni. Végigcsináltam az egyetemet, 4.2-es átlaggal. Imádtam a matekos tárgyakat. De nem kell olyan erős matek a programozáshoz manapság feltétlenül. Lehet úgy kódolni, hogy nem érted miért működnek a dolgok és működnek. Ez azért van, mert a gyors munkához szoftverkomponenseket töltögetnek le a programozók és úgy, hogy ez már automatizált szinten megy verziókezelőkkel, package managerekkel stb. Ezeknek a package-ek tartalmaznak olyan dolgokat amik igényelnek matekos matekos, hálózati stb mély ismeretet. De mivel a programozó lusta állat, és annál inkább csapatjátékos, nem feltétlen kell értenie minden féle dologhoz amit használ. A probléma akkor van, amikor nincs ilyen package. Ekkor meg kell írni, vagy rákeresel egy másik programozási nyelv beli implementációra és átírod a szintaxist a célnyelvre. Nagy kaland. Másolni mindenki tud. Legtöbb programozó gazdasági szoftvereket ír. Ezek általában nem csinálnak semmi érdekeset. Csak segítenek az adminisztrációban, titkosítanak, digitális aláírást készítenek, esetleg segítik a csapatmunkát egy vállalaton belül és lehet, hogy a főnöknek kell döntéshozó szoftver. De ha a matek nagyon nem megy ott van még a webprogramozás és a webdesign és az UX/UI ami annyira erős matekot nem igényel. Mondjuk UX/UI esetén előjöhetnek a hőtérkép elemzések és a astatisztika.
2019. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!