Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz milyen könyvet...

Programozáshoz milyen könyvet érdemes beszerezni egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés
A nyelvet sem tudom, hogy milyenek vannak, de úgy néz ki, gazdinfón fogok továbbtanulni és kíváncsi vagyok, hogy tényleg akarok-e én programozni, vagy rögtön elmegy a kedvem tőle ha meglátom. Milyen nyelvet érdemes tanulni, ami az egyetemen is jól jön?

2013. jan. 15. 19:16
 1/7 anti paladin ***** válasza:
Én pascallal kezdtem, a programozás módszertanának megismeréséhez jó. Persze ez egy meglehetősen egyszerű nyelv.
2013. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anti paladin ***** válasza:

Ja ami az egyetemen is jól jön. :)

c, c++, php, java

2013. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pascal hallot cucc.

Felesleges időt fordíztani rá még egypercet is.


Ott a c++ és ez a könyv kell neked a tanuljuk meg a c++ prog nyelvet 24 óra alatt.

2013. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gerard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven

mek.oszk.hu/08400/08435/08435.pdf

2013. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gazdinfó? Pénzügyekben a COBOL az uralkodó, de azt nem ajánlom kezdőknek. Inkább Python, jó lesz még egy szkript nyelv a háznál.
2013. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen C-vel kezdeném, semmiképp ne c++ szerintem, mert ha c-t ismered, akkor minden c alapú nyelvet meg tudsz tanulni, könyvet sajnos nem tudok ajánlani, de ahogy észrevettem van pár egész jó. C után c++ aztán C# és már 2ezres órabérért el is mehetsz melózni... ;) Sok sikert!
2013. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Én mindenképpen C-vel kezdeném, semmiképp ne c++ szerintem, mert ha c-t ismered, akkor minden c alapú nyelvet meg tudsz tanulni"

Ez úgy hülyeség, ahogy van, ne hallgass rá. Nem fejtem ki ebben a kérdésben a véleményemet, mert már megtették több száz hasonló kérdésnél.

2013. febr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!