Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » E107 php if függvény?

E107 php if függvény?

Figyelt kérdés

Hy all! Ha valaki letudná nekem írni, azt megköszönném, egy egyszerű if függvényről lenne szó aminek a feladata, hogy ellenőrizze, hogy a 2db beírt email egyezik-e.

Ezt egy űrlap kitöltésénél használom. Tehát maga a az űrlap része:


email_send


<tr><td>Email címed:<br /

<input type='text' name='email_send' size='30' class='tbox' value='".(varset($_POST['email_send'], FALSE) ? $_POST['email_send'] : USEREMAIL)."' /></td></tr>


email_send2


<tr><td>Email címed:<br />

<input type='text' name='email_send' size='30' class='tbox' value="".varset($_POST['email_send2'], '')."" />

</td></tr>


Ezt a $_POST-al lekérdezzük a feldolgozóban, tehát valami ilyesmire jutottam.


if(!strlen(trim($_POST['email_send'])))

{

$error .= "Az email cím nem egyezik"."\\n";

}


A $_POST után kellene, hogyha a $_POST['email_send'] nem egyezzik $_POST['email_send2']-vel akkor ugye ki írja ezt: "Az email cím nem egyezik"


Ha valaki tudja hogyan lehet beírni, hogy működjön, az kérem írjon!



2013. jan. 24. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézz körül hátha van készen is

2013. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nekem csak ez az egy része kellene, nem egy egész php, mivel magát a php-t már megírtam, és kivállóan működik, csupán ezzel az if függvénnyel szenvedek, ennyit kellene még bele csempészni! :) Tehát hogy a 2 beírt szöveget összehasonlítsa. Minden megvan, ha nem írsz be szöveget, ha nem választasz ki 1 bizonyos opciót stb. De erre az istenért nem jövök rá hogyan kellene beleírni.
2013. jan. 24. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül csak összehoztam, bár az általatok leírt linkek nem nagyon segítettek, :(. Igazából az első link csak magában kész php-k voltak, a második link pedig pusztán php4 és php5-re vonatkozott, nem e107 függvényekre. A helyes megoldás végül ez lett:


// Email egyezés ellenörzés

if(strlen(trim($_POST['email_send'],$_POST['email_send2'])))

{

$error .= "Az email címek nem egyeznek!"."\\n";

}

2013. jan. 25. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
e107-ben lehet php függvényeket használni, a trim is egy php függvény. Az egész e107-et php-ban írták.
2013. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, php-ban írták...de vannak az un. hivatalos saját függvényei, aminek köszönhetően nem kell ilyeneket használni mint pl: echo, stb. Hanem nyugodtan lehet alkalmazni a többit. De ez a tényen nem változtat, hogy sajnos nem vettem sok hasznát a linkeknek. Minden esetre azért köszönöm, hogy valaki fáradt egyáltalán az utána járással.
2013. jan. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!