Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok ilyen átlátszó...

Hogy tudok ilyen átlátszó képet készíteni?

Figyelt kérdés

A képen lévő design process felirat alatti képre gondolok.


[link]


2013. febr. 24. 19:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy ilyet is csinálnék szívesen:

[link]

2013. febr. 24. 19:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy jobb képszerkesztő programban sima ügy.

Például ott az ingyenes GIMP.

2013. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a gimp-el.

Így:

Eszközök --> Kijelölő eszközök --> Szín szerinti kijelölés, itt katt a háttér fehér színére.

Ha a képben is van fehér szín amit kijelölt ezeket töröld.

Jobb katt a kijelölt részen -->Kijelölés --> Invertálás

Szerkesztés --> Másolás

Fájl --> Új A megjelenő ablakban Speciális lehetőségek --> Kitöltés ezzel --> Átlátszóság

Majd az új átlátszó képen Szerkesztés --> Beillesztés

Fájl --> Mentés másként


Nem nyert.

Ötlet?

2013. febr. 24. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Szín- Színből alfa


És ne jpg-ként mentsd el, mert pár formátum nem támogatja az átlátszóságot. Bmp, png például nyerők.

2013. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

"Megpróbáltam a gimp-el."


A leírt metódus a program tökéletes meg nem sejtését mutatja. Itt egy másik kérdezőnek, egészen más témában írtam egy választ, de a tanulságai ebben a próbálkozásban is hasznosak lehetnek:

[link]


A két idézett képre én egyébként nem Gimpet használnék, tipikus Inkscape-es feladat, mellesleg képes átlátszó háttérrel is menteni (csak PNG-ben exportál, de az éppen elég, később akármivé átalakítod Irfanview-val), bár neked a képek alapján nem erre van szükséged, csak a szerkesztés közben kell átlátszó/áttetsző képelem.

2013. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Remélem, jutottál valamire, túl sok jelét nem adtad, hogy hasznát láttad volna a tanácsaimnak. A múltkor nem hívtam fel rá a figyelmedet, de az Inkscape tisztán használva nem tudja, hogy még kissé el is maszatolja a képet az átlátszó részen, ahhoz mindenképpen egy bitképes szerkesztővel előkészített részlet kéne. De azért jópofa dolgokra képes anélkül is.

Inkscape-próba:

[link]

Gimp-próba:

[link]

2013. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Na, még egy-két kép, régebbi kérdezőknek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!