Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érné meg tanulni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
C++ és ennek al-ágai.
2014. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
49%

Az a kérdés, hogy mit értesz az alatt, hogy "érné meg". Lehet vele keresni? Ha nagyon jó vagy, akkor bármelyikkel lehet keresni (brain fuckkal talán nem).

Konrkétabban:

SQL mindenképpen.

Aztán már a területtől függ: ha inkább a könnyebb, kevésbé kötött web érdekel, akkor HTML, CSS, PHP, SQL (MySQL).

Ha inkább asztali programok, komolyabb web applikációk, esetleg Android fejlesztés, akkor Java.

Ha inkább érdekelnek a beágyazott rendszerek, ha szeretsz a végletekig optimalizálni, akkor C és C++.

2014. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyakori nyelvekkel könnyebb elhelyezkedni. Amit kevesen beszélnek azzal jobban lehet keresni.
2014. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A whitespace-t.
2014. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Amit kevesen beszélnek azzal jobban lehet keresni."


Akkor a Malbolge-al biztosan milliárdos lesz.. :)


Egyébként a JAVA legyen a fő nyelved. Főleg az Android miatt. De ki tudja, most, hogy az MS felvásárolta a Nokia telefonos üzletágát, lehet, hogy sikerül egy értelmes telefonszériát a piacra dobni valamilyen Win-es oprendszerrel, amivel végre a mobilos platformon is jelentős részesedésre tesz szert, és akkor a C# felzárkózik..

2014. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A C++, C# és Java trióból egyet tudj magabiztosan (amelyik jobban fekszik), emellett scriptnyelveket hasznos ismerni (pl. Bash, Python, PHP).
2014. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Én a C++-t annyira nem erőltetném, max. alapszinten..

Java, C#, ezeké a jövő. Script nyelvekkel sem értek egyet, azokat is max. alapszinten. Akkor inkább már SQL mellé, mert gyakorlatilag alig létezik olyan fejlesztés, ahol nem találkozol adatbázisokkal, ellenben kevés olyan van, ahol script-elni kell.

2014. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A C++ top 5-ben van még mindig, és álláshirdetések is vannak szép számmal, nem bújik el annyira a C# mellett.


És én sem "kisujjból" szinten gondoltam a scriptnyelveket, csak azt mondtam, hogy hasznos, és szerintem ez nem vitatható. Ha már az adatbázist említed: a rendszeres backuphoz gondolom te sem Java/C# programot írsz. :)


#6 voltam.

2014. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a rendszeres backuphoz gondolom te sem Java/C# programot írsz. :)"


Hát nem, de nem is script-elek :)

Management Studio -> Maintenance plan

Oracle-höz meg ott az Oracle Enterprise Manager


MySQL meg ilyen vicc kategóriájú db engine-ekkel nem foglalkozok, ott lehet, hogy script-elni kell..

2014. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!