Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Úgy érzem, tanár nélkül nem...

Úgy érzem, tanár nélkül nem tudok fejlődni. Mennyire baj ez a programozásban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Középiskolában kezdett el a programozás érdekelni, addig kb. rá se bagóztam.


Azt látom,hogy mindenki csodásan halad egyedül, én meg kb. meghalok,mert 0 segítség van.

(Olyan dologgal próbálkoztam ma, ami szerintem az összes programozónak pillanatok alatt menne...

Lazán,leül,oké:ez meg az kell, akkor ezt leszedjük meg azt és már 10 perc után használja azt a programot,amit leszedett. Persze kiegészítővel együtt)

Én meg,amiért nincs aki megmutassa, hiába töltöttem le mindkettőt, semmit se érek vele.

És tudom, süllyedjek el szégyenemben,amiért ez se megy.

És milyen programozó vagyok, hagyjam ott a sulit,én ehhez kevés vagyok.


Nemrég elkezdtem volna tanulni,használni egy nyelvet, de hiába a könyv, nem jó a kód, úgy érzem,angolból _zar se vagyok, dokumentáció meg alig (nem C,nem C++,nem php ez a nyelv) legalábbis számomra.


Sulit nem szeretném ott hagyni, de nem tudom,mi lesz velem...

gondolom más, így a képzés felénél már lazán kiráz a kisujjából egy C(mert mondjuk azt tanulta első félévben) nyelven megírt bonyolultabb programot, röhögve nyúl hozzá a routuerekhez,meg hálózatokhoz,mert annyira könnyen megy neki,mint egy kenyér megkenése vajjal.


2014. jún. 17. 22:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Ui.: azért mentem programozásra,mert az érdekelt. Nem azért,mert hú,milyen menő leszek.
2014. jún. 17. 22:38
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezt inkább egy pszichológusnak kellett volna elolvasnia, nem nekem. Kérem vissza az 1 percemet!
2014. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

> úgy érzem,angolból _zar se vagyok

Akkor tegyél ellene.


> Én meg,amiért nincs aki megmutassa

Ha menne az angol, menne ez is. Google mester megmutatná az utat.


És a sok útmutatásból jönnek a tapasztalatok.

A tapasztalatok memorizálásából pedig a tanulás.


> És tudom, süllyedjek el szégyenemben

Ezt mondták vagy te gondolod? Akárhogy is, ezt felejtsd el. Mindenki nulláról kezdi és mindenkinek más a tempója.


> gondolom más

Ne hasonlítsd magad máshoz.


Egyébként ez tényleg 90%-ban pszichológia témakör volt.

2014. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.



Miért lenne lelki?

Szerintem programozási...Azért raktam ide,mert prog.szakon vagyok és röviden tömören:nem érzem jól magam.


És a kérdésem:ha valaki nem tud tanár nélkül haladni,az mennyire nagy baj ebben a szakmában,

ezért lett ide rakva.:D

2014. jún. 17. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:

> És a kérdésem:ha valaki nem tud tanár nélkül haladni,az mennyire nagy baj ebben a szakmában


Hát a melóhelyen majd egyedül is meg kell tudnod állni a helyed. Az, hogy előtte erre az önálló szintre milyen tempóban, mennyi idő alatt és hány tanárral jutsz el, senkit nem érdekel.

2014. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SimkoL ***** válasza:
6%
Te is a Java miatt kettyentél el ?:)
2014. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ah,nem,ahhoz képest ez tényleg cink.:/
2014. jún. 17. 23:42
 8/9 anonim ***** válasza:

A programozás arról szól, hogy hibázol és tanulsz belőle.

Ezzel tudnod kell együtt élni. Elsősorban magadon - a hozzáállásodon változtass. Aztán jöhet az angol.


Ha pedig tényleg nem érdekel a dolog hagyd a fenébe.

2014. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hiába tanultam egy évig a programozást, nem érdekelt, aztán az év végi projektemnél megtáltosodtam, mert olyan témát találtam magamnak, ami érdekelt. Ha tényleg érdekel, akkor fel tudsz szárkózni, az alapok (szerintem) egészen jól fent vannak a youtuben is már magyarul, a legtöbb nyelvnél, de nem szégyen az osztályból segítséget kérni.
2014. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!