Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy operációs rendszert...

Egy operációs rendszert szeretnék írni. Hogy induljak el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagyok normális, de itt van a nyár, valamivel el szeretném foglalni magam, és akkor legyen hasznos (tanulok belőle...).

Matek-Infó osztályba járok, az infó jól megy. C++ -t tanulunk, de valamennyire tudok Pascalba, meg Javába programozni, Objektum Orientált programozással nincs bajom, szálkezelés megy (úgy ahogy).

Nem akarok világmegváltó operációs rendszert írni, de örülnék, ha mondjuk a linux kernelt felhasználva lenne egy olyan operációs rendszerem, ami le tudja fordítani az általam írt programokat, tudja futtatni azokat, menteni, és hasonlók.

Legjobb az lenne, ha én írnám meg a kernelt is, de szerintem az nagyon hosszú lenne.



2014. jún. 23. 15:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Linux from scratch
2014. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ennek szerintem akkor van értelme ha valami egyedi eszközre írod, Pl valami régebbi telefonra, esetleg egyedileg összeállított Raspberryre, hogy ne egy egész linuxot kelljen rajta futtatni. Én néha a régi siemensemre gondoltam hogy kéne írni valamit, mert elméletileg azon is valami java féle programok futnak. De hogy személy számítógépre, szerintem fölösleges.
2014. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Mondok pár fogalmat. Ha tudsz rá válaszolni, akkor van fogalmad az oprendszer témáról:


- Mi az a processzus?

- Processzus szálak adattárolási módja?

- Mi az a holtpont processzusok között?

- Processzus kontextus csere menete?

- Az erőforrásokhoz hogyan férnek hozzá a processzusok?

- Szoftveres megszakítás?

- Eszközvezérlő regisztere micsoda?

stb...

2014. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez az operációs rendszert akarok építeni, majdnem olyan, mint lapáttal és vödörre várat építeni.


Bár van 1 ember aki egyedül felépített egy katedrálist, bár több mint 20 évébe telt.

MINIX 3 operációs rendszert (Linux ősét) Egyetemi előadók és diákok közös munkájával fejlődött. Azaz minimum 20fő. Most egyedül neki állni és szerintem középiskolai szintel, kizártnak tartom. Bár ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen (ha géniusz vagy), de akkor is az alap tudásod egy OS-re nincs meg.

2014. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Még gimnáziumban volt egy ismerősöm aki operációs rendszert "írt", gyakorlatilag átmásolta a kódot és átnevezte, szóval nem lehetetlen, csak mint már mondtam, nincs sok értelme. :)
2014. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ami még eszembe jutott, mi értelme bármibe is belekezdeni, ami nem világmegváltó, ha még csak nem is fizetnek érte? :)
2014. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#3 Nem tudok válaszolni helyesen, erről arról hallottam, de épp azért szeretném ezt elkezdeni, hogy tanuljak, és nem a világhódítás a célom #6.

#4 Ha valami működő programot sikerül írni, akkor nagyon fogok örülni annak, de a tanulás a fő cél.

2014. jún. 23. 17:11
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


Továbbá Assembly és C programozás + javasolt Linux forráskód elemzés


Sok sikert.

2014. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Amúgy ha jól emlékszem, különböző processzusok között vannak szétosztva a feladatok, amiket a számítógép végre kell hajtson, adattárolás: gondolom a RAM (pl. egy programba a változók értékét ott tárolja), holtpont: passz, ...
2014. jún. 23. 17:19
 10/25 A kérdező kommentje:

Tavaly kellett írjunk egy akasztófát, én neki se fogtam, helyette megírtam ezt:


[link]

2014. jún. 23. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!